Salı, 21 Ağustos 2018
.
36
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Yerel

AFŞİN’DE İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 97. YILI DOLAYISIYLA TÖREN DÜZENLENDİ!

Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Afşin ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

2168 Toplam Gösterim
AFŞİN’DE İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 97. YILI DOLAYISIYLA TÖREN DÜZENLENDİ!

Afşin Kaymakamlığı Konferans Salonunda, Afşin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Afşin İmam Hatip Ortaokulu  tarafından düzenlenen anma etkinliğinde öğrencilerin hazırladığı oratoryo, Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan sinevizyon gösterimi sunuldu, şiirler okundu ve tiyatro sahnelendi.

Okul Müdürü Ahmet Doğan, törende yaptığı konuşmada, İstiklal Marşı’nın yazılma süreci İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatı hakkında bilgi verdi.

İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisince milli marş olarak kabul edildiğini hatırlatan Doğan, şunları kaydetti:

“Mehmet Akif’i uzaktan gören ondaki incelikleri fark edemez. Akif detaylarda gizli, derin bir insandır. Ersoy’u samimi, sahici kişiliği, tertemiz ahlakı, mütevazılığı, ahde vefası ve dinine, milletine sadakati İstiklal Marşı’nda tecessüm eden Akif’in bu mirasını gelecek nesillere aktarmanın, onun düşünce ve ideallerini yaşatmanın en büyük vazife olduğunu idrakinde olmamız gerekir.”

Etkinlikte, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Programa, Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Hasan Akdemir, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Rıdvan Tuncer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Bahadır Taphasan ve öğrenciler katıldı.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi. ( Kenan Arayıcı – Anadolu Ajansı )

– Elbistan

Elbistan ilçesinde İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü Misak-ı Milliye Salonu’nda yapılan programın açılışında saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Programda daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu ve oratoryo sahnelendi.

Gün dolayısıyla daha önce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin de verildiği programa, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt ile siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1