Çarşamba, 25 Nisan 2018
.
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

AKPINAR; BELEDİYELER BİZİMLE İSTİŞARELERDE BULUNMUYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar ile Maraş Aktüel ailesi olarak gündemi değerlendirdik. Akpınar yerel yöneticilere sitem ederken, belediyelerin projeler üzerinde muhalefet partileriyle istişarelerde bulunmamasından yakındı.

500 Toplam Gösterim
AKPINAR; BELEDİYELER BİZİMLE İSTİŞARELERDE BULUNMUYOR

Bilindiği üzere Kahramanmaraş’ın kanayan yarası Havaalanı problemini geçtiğimiz günlerde dile getirdik ifadelerini kullanan Akpınar; “Elbette Kahramanmaraş’ın tek problemi havaalanı değil. Bugün Dulkadiroğlu İlçemizin çevresine baktığımızda Bertiz adıyla bilinen bölgemizde otuza yakın köyden mahalleye dönüşmüş kırsal bir alan mevcut. Bu kırsal alanda çok büyük eksiklikler var. Kahramanmaraş’ın kırsalda en yoğun nüfusunun bulunduğu bu bölgede tam teşekküllü eğitim veren bir lisemiz yok. Bunun yanı sıra insan sağlığını düşündüğümüzde yine o bölgemizde hastaneye ihtiyaç var. Elbette bu sorunların en başında gelen bir bölgenin olmazsa olmazı alt yapı alt yapı sorununu çözmeden o bölgede parke taşı döşemek ya da kilometrelerce asfalt dökmek hizmet vermek değildir” dedi.

Belediyelerin muhalefet ile istişarelerde bulunmadığını söyleyen Akpınar; “Tabi biz bu sorunları ne kadar dile getirmeye çalışsak da şu anki belediyeler muhalefet partileri ile istişarelerde bulunmadığından dolayı çözüm odaklı projelerimiz sadece bizde kalıyor. Kahramanmaraş’ın istiklal madalyası gibi bir değeri varken, dünyada eşi benzeri olmayan dondurması varken, bu şehre gelenlerin aklında Aksu’dan akan pis suyun akılda kalması gelecek vizyonunda mevcut belediyeleri ne kadar rahatsız ediyor? Dünyada ve Türkiye’de gidip gezdiğimiz birçok şehri o şehri marka yapan değerler ile anarken, Kahramanmaraş’ta giriş çıkış yollarının bile Türkiye standartlarının bu kadar gerisinde kalması tüm vatandaşlarımızı rahatsız edecek bir konu. Bizler de vatandaşlarımıza hizmet konusunda elimizi taşın altına koymak istiyoruz bu konuda belediyeleri bizler ile istişareye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: Kaan Çakıroğlu

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1