24 Haziran 2018 Seçiminde Oyunuz Hangi Partiye?
50
50
0
0
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
24 Haziran 2018 Seçiminde Oyunuz Hangi Partiye?
Toplam 2 Oy Kullanıldı
Perşembe, 24 Mayıs 2018
.
30
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Asayiş

Almanya, FETÖ ve PKK’nın hamisi oldu!

İstihbarat birimleri, yurtdışına kaçan, çok sayıda FETÖ yöneticisinden 186’sının Almanya’nın çeşitli kentlerinde olduklarını belirledi.

852 Toplam Gösterim
Almanya, FETÖ ve PKK’nın hamisi oldu!

İstihbarat birimleri, FETÖ’nün hain darbe girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından yurtdışına kaçan, özellikle bürokrasi içinde yer alan çok sayıda örgüt yöneticisinden 186’sının Almanya’nın çeşitli kentlerinde olduklarını belirledi.

Türk makamlarının ayrı ayrı delil dosyası hazırlanıp iadesini istediği 186 FETÖ’cüye yine bu ülke tarafından “Siyasi sığınmacı statüsü” verildiği ortaya çıktı. FETÖ firarisi eski savcı Zekeriya Öz’ün iade talepnamesinin, Almanya Freiburg’deki Hirzberg Str. 79102 adresinde gizlendiği belirlendi. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), İhanet çetesinin mali (himmet) akışını gösteren raporları dosyaladı. Raporda, Hain örgütün himmet adı altında topladığı paraları Almanya’daki Gross Greaurer Volksbank’ta tuttuğu bu bankadaki hesap hareketlerini de örgütün Avrupa Mali Gelir Komitesi Mütevelli heyeti sorumluları Fatih Üniversitesieski rektörü Şerif Ali Tekalan, Abdullah Aymaz ile Ahmet Kara’nın yürüttüğü bildirildi. Tüm bu delilleri görmezden gelen Alman makamları ise 186 hain teröristin Türkiye’ye iade edilmeleri talebini geri çevirdi.

Teröristlerin hiçbirini iade etmediler!

Alman makamlarından bu güne kadar FETÖ ve PKK firarisi 3 bin 817 terör zanlısı istendi. Ancak dosyalar Federal Parlamento’da sonuçlandırılmadı. O isimler arasında PKK’nın para trafiğini kontrol eden Muzaffer Ayata, KCK ana davasının 1 numaralı sanığı Sabri Ok gibi isimler de yer alıyor.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1