Cumartesi, 20 Temmuz 2019
.
26
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

BAŞKAN ATEŞ: ”VATANDAŞ HİZMET İSTİYOR HİZMET”

Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında konuşan Kahramanmaraş Milletvekilleri Habibe Öçal ve Celalettin Güvenç'e çok sert tepki gösterdi.

6544 Toplam Gösterim
BAŞKAN ATEŞ: ”VATANDAŞ HİZMET İSTİYOR HİZMET”

Ateş yaptığı açıklamada şu ifadelere değindi: “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı grup toplantısında Kahramanmaraş'ta İŞKUR'un 6 aylık süre ile alacağı geçici 1000 kişilik işçi kadrosuna 11500 kişinin müracaat etmesini üzüntüyle karşıladığını belirterek Kahramanmaraş'ta hemşerilerimizin yıllardan beri AKP ye vermiş oldukları yüksek miktarda oyun karşılığını ve hizmeti ve yatırımı alamadığını ifade etmiş bu şekilde devam ederse durumun daha da kötüleşeceğinin altını çizmiştir
16 yıldan beri ülkeyi sanki Cumhuriyet Halk Partisi yönetiyormuş gibi 1000 kişilik geçici işçi kadrosuna 11500 kişinin müracaat etmesinin sebebi Cumhuriyet Halk Partisi yemiş gibi Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanına laf söylemeye kalkanlar önce hadlerini bilecekler. Sayın Celalettin Güvencin bir kere hiçbir söz söylemeye hakkı yok. Referandum öncesi 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu’nun konferans salonunda 3000 Heleteliye söz verdi. Helete Belediyesi'nin tekrar açılması için elimden gelen bütün çabayı göstereceğim dedi. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Helete ilçe yapılsın Belediyesi açılsın önergesine de ilk önce kendisi Red oyu verdi. Kendi hemşerilerine verdiği sözü tutmayan birinin bu memleket ile ilgili söz söyleyebilmesi için önce verdiği sözleri yerine getirmesi gerekiyor.” Şeklinde konuştu.

İNSANLARI BU DURUMA DÜŞÜREN SİZSİNİZ!


Başkan Ateş; “1000 kişilik işe 11500 kişinin başvurması bu memlekette işsizliğin hangi boyutlara geldiğinin bir göstergesidir. Tekstil'in başkenti kabul edilen şehrimizde insanlar eğer bu kadar işsizlerse bu ülkedeki ekonomik krizin boyutunu bir düşünün Habibe Öcal bunları bilmez. O müracaat eden 11500 kişinin arasında çocuğu üniversite sınavına hazırlandığı için en azından Haziran ayına kadar evine düzenli Ekmek götürebilmek İçin bu iş için gözyaşı döken babanın durumunu bilmez. O 11500 kişinin içinde kendi çocukları okulda diğer çocukların yanında ezik hissetmesin diye üniversite mezunu olduğu halde temizlik işine bile razı olan annenin ızdırabını bilmez. O 11500 kişinin içerisinde yıllarca okul okuyup hala gelip sigara parasını annesinden alan gencin utancını bilmez.   Bu memlekette insanları bu duruma düşüren Sizsiniz insanları aç perişan işsiz aşsız bırakan Sizsiniz esas kalkıp halktan özür dilemesi gereken Kahramanmaraş'ta dan özür dilemesi gereken en başta Sizsiniz. Habibe Öçal ve diğer vekiller Seçildiğiniz günden beri Kahramanmaraş'ın bir tek sorunu ile ilgili bir tek konuyu o mecliste gündeme getirmediniz.  Gündeme getiren ve sizlere teklifle gelen Milletvekilimiz Ali Öztunç’un çözüm tekliflerine de hep kapılarınızı kapattınız. Bakın buradan size açıkça çağrı yapıyorum Sayın Öztunç’ un karşısına çıkamıyorsanız gelin bizim karşımıza çıkın.  Yüreğiniz yetiyorsa Memleketimizin  değerli  yerel basının huzurunda televizyon kameralarının önünde Kahramanmaraş’ı konuşalım. Kahramanmaraş’ımızın sıkıntılarını sorunlarını, çözümlerini konuşalım.
Siz Türkoğlulusunuz değil mi ? Habibe Öçal Kahramanmaraş’dan Türkoğlu’na giderken  hemen çıkışında Bölge Trafik Müdürlüğü'nün oradan başlayıp Kılıy'a kadar devam eden o iğrenç kokuyu duyduğunuzda ne hissediyorsunuz “benim güzel Kahramanmaraş'ın niye böyle kötü kokuyor” diye hiç düşündünüz mü ? ben çok düşündüm bakın en az 15 defa bu konuyu dile getirdik raporlar hazırladık raporlar verdik kapkara akan Aksu Nehri vicdanımız hiç sızlatıyor mu?
Türkiye'nin en büyük 3 su havzalarına sahip olan Kahramanmaraş'ta tüm yaz boyunca köylerde vatandaşları tanker suyu içmeye mahkum ettiniz bundan haberiniz var mı ? Çakırdere Mahallesi'ne hiç gittiniz mi mesela orada olmayan yol yanmayan Sokak lambalarından haberiniz var mı? Kalekaya’nın ulaşım çilesinden,Hacıbudak’ta kar yağdığı zaman okula gidemeyen örgencilerden haberiniz var mı? Kahramanmaraş 7 kilometre olan Selimiye Köyünde çocukların hala 65 yıllık Bir binada eğitim öğretim yaptığından haberiniz var mı mesela?
Kahramanmaraş göksun yolu yıllardır niye bitmez Bunu konuşalım mesela 16 yıllık iktidarımızda en çok oyu aldığınız bir diğer güzel ilçemiz Elbistan'ın niye hala yolu yok? Andırının olmayan yolu, Çağlayancerit’in işsizliği, Nurhak’ın kadersizliği, Ekinözü’nün terk edilmişliği, Afşin de insanların her gün kanser olup ölmesini konuşalım, Gelin bunlara çözüm arayalım.
Artık vatandaşlarımız lafla hamasetle yapılan siyaseti istemiyorlar iktidarsınız muktedirsiniz bütün imkanlar sizin elinizde…

“Kahramanmaraşlı hizmet istiyor sayın Öçal hizmet istiyor”

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
10.7182 sn / 3.44MB