Perşembe, 18 Nisan 2019
.
15
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

BAŞKAN ÇABUKEL; “SİZLERİ İYİ ETMEK İÇİN GELİYORUZ”

İyi Parti Kahramanmaraş İl ve İlçe Teşkilatları basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

9584 Toplam Gösterim
BAŞKAN ÇABUKEL; “SİZLERİ İYİ ETMEK İÇİN GELİYORUZ”

Başkan Çabukel yaptığı açıklamada birlik ve beraberliğin bu dönemde sürdürülmesinin çok değerli olduğunu vurguladı.


BİZ SÜTÇÜ İMAM GİBİ KURTULUŞTA İLK MERMİYİ SIKAN OLACAĞIZ!

İyi Parti’nin kurulmasıyla oyunların sona erdiğini belirten Başkan Çabukel; “Günümüz siyasetinde birçok taş yerinden oynadı. İyi Parti’nin kurulması ile birlikte ortaoyunu sona erdi. Bundan sonrası için siyasete yön verecek olan bir parti kuruldu. Biz Sütçü İmam gibi kurtuluşu başlatan ilk mermiyi sıkan olacağız. İlk seçimlerde meclise girmek suretiyle grubumuzu oluşturup hedefimize ulaştık. Amacımız yerel seçimlerde en az 2 ,3 Belediye ya da daha fazla Belediye alarak ilk hedefi taçlandırmak ve ilk genel seçimde de iktidar olmak istiyoruz. Bu hedef ve amaçla yola çıktık iyi niyetimizi herkes biliyor. Hem Kahramanmaraş’a hem Türkiye’ye iyi bir siyaset anlayışı yaratmak için geldik. Çok kısa zaman öncesine kadar inanılmaz kirlenmiş bir siyaset dili ile insanları maalesef bölen, parçalayan insanlar topluluğu, siyasiler vardı. Ancak on ay önce İYİ Parti’nin kurulmasıyla ilk enerjimiz, ilk etkimizle artık dillerini düzenlediler. Artık şerefsiz değil sayın diye konuşmaya başladılar. Bu hem ülkemiz için hem de insanlarımız için çok önemli bir duruştur. Çünkü biz ülkede iyi şeylerin olduğunu cumhuriyetin kurulduğu günden bu güne kadar siyasetimizin güzel insanlarla yönetilebileceğini göstermeye çalıştık. 20 yıldan bu yana kirlenen bir politika, dışlanan insanlar vardı. Biz bunu iyileştirmek için bir araya geldik. Bundan sonra kısmet olursa bu birlikteliğimiz başarılarla devam edecektir.” şeklinde konuştu.


BİZ İNSANLARA YENİDEN YAŞAMA SEVİNCİNİ AŞILAMAK İÇİN GELDİK

İyi Parti Milletvekillerinin vatandaşların sorunlarına kulak verdiğini ve hepsi için önerge sunulduğunu ifade eden Başkan Çabukel; “Milletvekillerimiz vatandaşlarımızın sorunlarına tek tek değinmektedir. Bu sorunları tek tek dile getirerek önergeler sunmaktadır. Birkaç gün önce iki tane askerimiz donarak şehit oldu. Biz bunun için bir önerge sunduk fakat bizi reddeddiler. Biz burda kimseyi suçlamıyoruz. Bizim amacımız askerimizin en iyi şekilde askerlik yapması, vatandaşlarımızın en iyi şekilde vatandaşlık görevlerini yerine getirmesidir. Biz insanlara yaşama sevincini yeniden aşılamak için geldik. İyi Parti olarak bunu hem ilimizde hem ülkemizde başarıyla yapacağız. Milletvekillerimiz’le ülkemizin her yerinde vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyip önergeler sunuyoruz. Ama ne yazık ki bu önergeler AKP ve MHP vekillerinin oylarıyla red ediliyor. Bu şehir hepimizin şehri, bu ülke hepimizin ülkesi. Buranın güzelleşmesini kim istemez ki. Bırakın bu ülkenin güzelleşmesini isteyen kişiler geçsin oraya. Diyoruz ki Aksu Çay’ımız kirlendi. Buna bir çözüm bulun, çalıştay yaptık diyorlar. Biz sizden çalıştay istemiyoruz çalışma istiyoruz.” ifadelerinde bulundu.

 

“Sahada çalışan bir İyi Parti göreceksiniz”

Başkan Çabukel;“Bizim İlçelerimiz ve kasabalarımız vardı. Ama maalesef şuanda kasabalarımızı birkaç mahalle muhtarlığına böldüler. Mahalle muhtarlarımız ne yaparlarsa yapsınlar Belediye Başkanı gibi efektif çalışamazlar. Birçok kasabadan şehirlere göçler başladı. Çağlayancerit’te, Pazarcık’ta sokaklarda yürünmiyor. Araçlarla o sokaklara girilemiyor. İyi Parti bütün bu sorunları birebir görüyor. Bunların hepsine tek tek çözüm bulacak. Seçim kordinasyon merkezimizi şimdiden hazırlıyoruz. Toplantı merkezlerimizi şimdiden oluşturduk. İl Başkanlığımızı başka biryere taşıyarak İlçe Başkanlarımızın ellerini rahatlatacağız. Geldiğimiz günden beri yaptığımız en önemli iş ilçe teşkilatlarımızı oluşturmaktı. İlçe Başkanlarımızı atadık. İlçe Başkanlarımız bizlere tek tek isimler getiriyor kısmet olursa yakın bir zaman içinde ilçe teşkilatlarımızı oluşturacağız. Sahada var olan bir İyi Parti Göreceksiniz. Biz iyilik hareketi olarak şehrimizi sizleri iyi etmek için geliyoruz.” dedi.

BİZİM HAREKETİMİZ CESUR HAREKETİDİR!


İyi Parti il, ilçe divan üyeleri İl Başkanı Ahmet Çabukel’in konuşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamalar şu şekilde;

Başkan Çabukel’in ardından bir selamlama konuşması yapan İyi Parti Onikişubat İlçe Başkanı Doğan Murat Kılıç; “ Bizim hareketimiz cesur hareketidir” dedi.

Başkan Kılıç; İyi Parti Cesurların varolduğu bir oluşum. Aynı zamanda bir kadın hareketi’dir kadınların var olduğu bir oluşumdur. Diğer İlçe Başkanlıklarımızla beraber yakın tarihte yapılacak yerel seçimlere dolu dolu gireceğimizi, beyan ediyoruz.” ifadelerine değindi.

Daha sonra bir selamlama konuşması gerçekleştiren İyi Parti Elbistan İlçe Başkanı Yemliha Özcan; “Ülkemizin ve Milletimizin tek adam yönetiminden gördüğü zararı ve hızla Suriye bataklığı istikametine gidildiğini gördüğüm için ve bu uçurumdan aşağı düşmeyi engelleyebilecek tek kişi olarak gördüğümüz Liderimiz Meral Akşener hanımefendinin hareketine katıldım. İyi Parti yönetiminde bulundum. Şimdi de İlçe Başkanı olarak atandım. Elbistan İlçe Teşkilatı olarak kısa vadede hedefimiz Belediye Başkanlığını İyi Partiye kazandırıp AK Parti’nin zulümünden Elbistan’ı kurtarmak ikinci ve orta vadeli planımız ise Elbistan’da İyi Partiyi birinci yapmak.” şeklinde konuştu.

İyi Parti Afşin İlçe Başkanı Murat Bozkurt yaptığı açıklamada; “Afşin Öncelikle Afşin Devamında Maraş Nihayetinde de Türkiye’de ki güzel insanlarımız İyi olsun diyerek yola çıktık.” dedi.

ANDIRIN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİBİM!

İyi Parti Andırın İlçe Başkanı Ali Çatalbaş; “İl Başkanımız Ahmet Çabukel ve Genel Başkanımız Meral Akşener hanımın takdiri ile Andırın Belediye Başkanlığına talibim. İyi’lik hareketinin başarılı olacağından eminim.”ifadelerinde bulundu.

İyi Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı İbrahim Bozel ise yaptığı açıklamada şu ifadelere değindi; “ İl Başkanımız ve Genel Başkanımızın önergesi ile geçen hafta ilçe Başkanlığına atandım. Şuan teşkilatlanmayı oluşturmaya çalışıyoruz. Bahsedecek çok sorun var ama bu sorunların en başının Ekonomi olduğunu düşünüyorum. Kahramanmaraş’ta ve Türkiye’nin birçok yerinde ne yazık ki esnaflar satış yapamadan kepenk kapatmak zorunda kalıyorlar.”

İyi Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Mustafa İmran gerçekleştirdiği selamlama konnuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bizden önceki Türkoğlu yönetimine ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu bayrağı da bizler bizden sonraki insanlara devredeceğiz. Görevimizi layıkıyla yapıp yükselerek devam etmek istiyoruz.”

Haber: Mislina Boz

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
11.3071 sn / 3.48MB