24 Haziran 2018 Seçiminde Oyunuz Hangi Partiye?
50
50
0
0
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
24 Haziran 2018 Seçiminde Oyunuz Hangi Partiye?
Toplam 2 Oy Kullanıldı
Salı, 22 Mayıs 2018
.
30
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

BTC VE BİL’DEN ANDIRIN’DA EĞİTİME DESTEK

Andırın ilçesinde Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Boru Hattı ve Botaş İnternational (BİL) iş birliğinde bir ilkokulda yaptırılan yemekhane, törenle hizmete açıldı.

885 Toplam Gösterim
BTC VE BİL’DEN ANDIRIN’DA EĞİTİME DESTEK

Atatürk Üniversitesi tarafından uygulanan ve (BTC) firması tarafından desteklenen “Geleceğe Doğru Bakmak-BTC Boru Hattı Boyunca Sürdürülebilir Kalkınma Projesi” kapsamında Andırın ilçesindeki Torun Katsal İlkokulu’na yapılan 110 kişilik prefabrik yemekhane açıldı.

Andırın Kaymakamı Haluk Koç, okul bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada,  BTC ve BIL’in işbirliğiyle yürütülen projelerin ilçenin sosyo-ekonomik kalkınmasına önemli katkıda bulunduğunu, 17 okulda yaşanan ısınma probleminin jeneratörler sayesinde ortadan kaldırıldığını ve böylece eğitim öğretimin sekteye uğramadan devam edeceğini ifade etti.

SOSYOEKONOMİK KALKINMAYA KATKIDA BULUNDUK

Geleceğe ışıltıyla bakan gözleri görmenin insanı umutlandırdığını ifade eden Koç, “Bu umudun içerisinde kamu özel sektör iş birliğinin nadide bir örneği olan yemekhane ve ilçemizdeki elektrik problemi dolayısıyla eğitime ara vermek durumunda kaldığımız binaların elektrik ihtiyacı konusunda jeneratör sağlamak dolayısıyla burada kesintisiz bir enerji ve eğitimin aksamaması dolayısıyla hizmetlerinden dolayı BTC ve BOTAŞ International’a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

BTC Proje Koordinatörü Mükerrem Kaya ise Atatürk Üniversitesi ve BTC ile uzun yıllardır boru hattı güzergahındaki yerleşim birimlerinde sosyoekonomik kalkınmaya yönelik katkıda bulunmak için değişik projeler uygulandığını söyledi.

BTC Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü Suna Eercan ile BIL Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Selim Kılıç da törende konuşma yaptı.

Kaymakam Koç’un ilgililere teşekkür plaketi vermesinin ardından okul yemekhanesinin açılışı yapıldı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1