Perşembe, 27 Haziran 2019
.
26
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Yerel

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: KAHRAMANMARAŞ'I HIZLI TREN'E KAVUŞTURACAĞIZ!

Kahramanmaraş'a 16 yılda 30 milyar lira yatırım yapıldığını belirtti.

2880 Toplam Gösterim
CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: KAHRAMANMARAŞ'I HIZLI TREN'E KAVUŞTURACAĞIZ!

Kahramanmaraş'a 16 yılda 30 milyar lira yatırım yapıldığını anlatan Oktay, şu ifadeleri kullandı:

"Kahramanmaraş’a bir üniversite daha kazandırarak üniversite sayısını 2'ye çıkardık ve Kahramanmaraş'a İstiklal Üniversitesini kazandırdık. Geçtiğimiz yıl açılan İstiklal Üniversitesi inanıyorum ki hızla büyüyüp gelişecektir. 16 yılda Kahramanmaraş'a toplam 78 adet sağlık tesisi kazandırdık. Eskiden Kahramanmaraş'ın hem ilçeleriyle, hem de bölgedeki diğer illerle bağlantısı son derece kısıtlıydı. Ulaşım yatırımlarıyla Kahramanmaraş'ı tüm illerimizle kucaklaştırdık. KahramanmaraşHavalimanı'nı yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanı haline getirmek için yeni bir terminal binası yaptık ve bu binayı 30 Ocak’ta hizmete açtık. Tüm Kahramanmaraşlılara hayırlı olsun. İnşallah Kahramanmaraş'ı hızlı trenle de buluşturuyoruz.Kahramanmaraşlı çiftçilerimizin bereketine bereket katmak için 16 yılda 1,5 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. İnşa ettiğimiz sulama projeleriyle Kahramanmaraş'ta 146 bin dekardan fazla zirai araziyi sulamaya açtık. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı vasıtasıyla, Kahramanmaraş ilimizde 300 projeye toplam 88 milyon lira destek sağladık. Eskiden Kahramanmaraş'ta sadece 1 tane organize sanayi bölgesi vardı. Bugün 4 organize sanayi bölgemizde sanayicimizin gücüne güç katıyor, 9 bin 225 vatandaşımıza istihdam sağlıyoruz. Bundan sonra da 2023 hedeflerimize, 2053 ve 2071 vizyonlarımıza doğru sizlerle omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Demokrasimize, kalkınmamıza ve ekonomimize sahip çıkmayı, ilerlemelerin takipçisi olmayı sürdüreceğiz."

Fuat Oktay, tarihten aldıkları bilinçle ülkenin değerlerinin tamamına sahip çıkmayı borç bildiklerini vurgulayarak, "Bu anlayışla Selçuklu da Osmanlı da Cumhuriyet de bizimdir. Birileri kalkıp dar açıdan çekilen bir fotoğraf üzerinden bizim, değerlerimize olan saygımızı sınamaya kalkmasın. Biz tarihimizden aldığımız güçle ve gayretle ülkemizi kalkındırmak ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz." diye konuştu.

Türkiye'nin ve Kahramanmaraş'ın 16 yıldır elde ettiği kazanımların devam etmesi açısından 31 Mart Yerel Seçimleri'nin önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Oktay, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin sağladığı dinamizmin tüm avantajlarını kullanarak yerel seçimlerden sonraki dönemi, güçlü icraat dönemi olarak en iyi şekilde değerlendireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 31 Mart öncesinde olduğu gibi 31 Mart sonrasında da yerel yönetimlerimizle birlikte, Kahramanmaraş'ı hep birlikte el ele çok daha ilerilere taşıyacağız. " dedi.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
11.0745 sn / 3.6MB