Pazartesi, 23 Nisan 2018
.
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

DULKADİROĞLU BELEDİYESİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Dulkadiroğlu Belediyesi Kızılay’a toplu kan bağışında bulundu.

520 Toplam Gösterim
DULKADİROĞLU BELEDİYESİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Kızılay’ın kan bağışı çağırısının ardından Dulkadiroğlu Belediyesi alarma geçti.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Belediye meclis üyeleri ve tüm belediye personelleri toplu kan bağışında bulundu.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay konuyla ilgili açıklama yaptı.

Okay yaptığı açıklamada; “Evvelki gün kamuoyuna yansıyan hep beraber takip ettiğimiz bir konu söz konusuydu. Malum ülkemizin kan ihtiyacının çok büyük bir kısmını karşılayan Kızılay Genel Müdürlüğünden bir açıklama söz konusu oldu kan stoklarının azalmasıyla alakalı. Ve bunun akabinde dün ve bugün tüm Türkiye’de kan vermeyle ilgili çok yoğun organizasyonlar yapıldı. Bütün hemşerilerimiz iştiraklerde bulundu.  Bunun neticesinde kan stoklarımız normal seviyeye yakın düzeye ulaştı. Bizde bugün Dulkadiroğlu Belediyesi olarak belediye meclis üyelerimiz ve personellerimizle birlikte bizde bu kan bağışı çağrısına destek olalım dedik. Bugün buraya toplandık. Birazdan kan vereceğiz. Bizde ülkemizin ihtiyacı olan kan stoklarımızın artırılması yönünde üstümüze düşen görevi yapmış olacağız. Tüm Türkiye’deki bu hassasiyet var. Kan bağışı dün açıklandı. Ama bir günde kan bağışı rekor seviyeye ulaştı. Tüm Türkiye’deki bu hassasiyet bizi ziyadesiyle memnun etti. Vatandaşlarımızın bilinçli duruşundan bizlerde etkilendik. Bizde katkı sunmak amacıyla Dulkadiroğlu Belediyesinin tüm birimleri olarak şu anda buradayız” ifadelerini kullandı.

img_6693

Kan veren Belediye Ekiplerine bir günlük izin verdiklerini açıklayan Okay; “Bugün kan bağışı yapan personellerimizle ilgili bir karar aldık. Kan veren kişilerin bir gün dinlenmesi gerekiyor. Bizde personellerimizin bir günlük izin yapmaları konusunda bir karar almıştık fakat Ekseriyetle bizim Dulkadiroğlu Belediyesi personelleri izinlerini kullanmak istemediler çalışacaklar. Kan verdikleri halde personellerimizin birçoğu çalışacaklar. Şu anda görevlerine devam etmekteler. Bunlarda bizleri tabi ki gururlandırdı” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Vildan GENÇOĞLAN

img_6681 img_6664 img_6661

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1