Çarşamba, 25 Nisan 2018
.
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

DUYARLILIK HAYAT KURTARIR!

2015 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ‘ Yaşama Yol Ver’ projesi kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla medya da etkinlikler düzenlendi.

620 Toplam Gösterim
DUYARLILIK HAYAT KURTARIR!

1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri haftası nedeniyle bilgilendirme etkinlikleri yapıldı. 2015 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan bu etkinliklerin devamı niteliğinde Kahramanmaraş’ta da bir etkinlik düzenlendi.

Bu etkinlik kapsamında Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. İlyas Acartürk, İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcısı Dr. Fevzi Rıza Demir ve Şube personelleri tarafından Kahramanmaraş Şoförler ve Otomobilciler Odası, Taksi Durakları, Servis şoförleri ziyaret edilerek proje hakkında bilgiler verildi.  Broşür, pankart ve araç aparatları ile projenin önemi anlatıldı.

Toplantıda, 112 Acil çağrı merkezinin gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansa geçiş önceliğinin tanınmasının önemine vurgu yapılırken, ambulansların 7 gün 24 saat faaliyette olduğu;  ambulanslara yol vermenin, yaşama yol vermek olduğu dile getirildi.

“Sizler devamlı trafiktesiniz. Sizin yaptığınız davranışlar vatandaşlara, gençlerimize ve insanlarımıza örnek oluyor. Sizin ambulanslarımıza yol vermeniz ve bunlara duyarlı davranmanız çok önemli. Amacımız; ambulanslarımızın trafikte çok rahat bir şekilde ilerlemeleri, hastalarımıza daha kısa sürede ulaşmaları ve hastalarımızı da hastanelere en kısa sürede ulaştırmalarıdır” sözleriyle trafikte duyarlı olmanın önemine vurgu yapılırken, Yaşama Yol Ver Projesinin daha çok insana ulaşabilmesini sağlamak amacıyla şoför esnafından araçlarında dağıtılan bilgilendirme broşürlerinin vatandaşların daha rahat görebilecekleri yerlere asılması konusunda destek istenildi.

Kahramanmaraş Şoförler ve Otomobilciler Odası 2. Başkanı Mehmet Demirel, Taksi durakları ve Öğrenci Servis şoförleri Projeye sonuna kadar destek vereceklerini ifade ettiler.

hay_4740 hay_4760 hay_4771 hay_4774

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1