Çarşamba, 25 Nisan 2018
.
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Dünya

El Bâb’da 14 şehit 33 yaralı

TSK tarafından yapılan açıklamaya göre El Bâb’da IŞİD’in bombalı araçlarla yaptığı 3 ayrı saldırıda 10 asker şehit oldu, 6’sı ağır 18 asker yaralandı. Bu saldırılar ile bugün şehit olan asker sayısı 14’e, yaralanan asker sayısı ise 33’e yükseldi. 138 IŞİD militanı öldürüldü.

440 Toplam Gösterim
El Bâb’da 14 şehit 33 yaralı

TSK tarafından yapılan açıklamaya göre El Bâb’da IŞİD’in bombalı araçlarla yaptığı 3 ayrı saldırıda 10 asker şehit oldu, 6’sı ağır 18 asker yaralandı. Bu saldırılar ile bugün şehit olan asker sayısı 14’e, yaralanan asker sayısı ise 33’e yükseldi. 138 IŞİD militanı öldürüldü. 21 Aralık 2016 saat 21.00’a kadar meydana gelen gelişmelerle ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

“Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile El Bab’ın ele geçirilmesine yönelik ileri harekâta devamla, Bab-Halep yolunda tam kontrol sağlanmıştır.

HAVA HAREKATLARI, bölgedeki TOPÇU birliklerimiz ve diğer ateş destek vasıtalarımız ile El Bab bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait hedefler yoğun olarak ateş altına alınmaya devam etmektedir.

Şu ana kadar TOPÇU birliklerimiz ve diğer ateş destek vasıtalarımız ile;

–      3 adet ZSU-23 Silah monteli Pikap aracı,–      2 adet DOÇKA monteli Pikap aracı,–     3 adet Ağır Makinalı Tüfek monteli Pikap aracı ateş altına alınarak imha edilmiştir.

Hava Kuvvetlerimize ait savaş uçaklarınca yapılan hava taarruzları sonucunda 67 hedef vurularak imha edilmiş; ayrıca ateş destek vasıtalarımızla açılan ateşlerle çok sayıda DEAŞ hedefi etkisiz hale getirilmiştir. Açılan ateşler ve meydana gelen çatışmalar sonucunda 138 DEAŞ teröristi etkisiz hale getirilmiştir.

Çok sayıda teröristin yaralı olduğu ve bulundukları alanlardan tahliyelerinin, yoğun ateş altında olmaları nedeniyle gerçekleştirilemediği de telsiz konuşmalarından öğrenilmiştir.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında kuşatılmış olan El Bab meskun mahallinin kontrol edilmesine yönelik harekat devam etmektedir.

Öğleden sonra 3 ayrı bölgede bombalı araçlarla yapılan intihar saldırıları sonucunda TSK unsurlarımızdan toplam 10 Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, ilk tespitlere göre 6’sı ağır olmak üzere 18 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılara bölgedeki hastanelerde müdahale edilmektedir.

Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK personeline ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Gündüz 4 asker şehit oldu

TSK’dan gündüz yapılan açıklamada “Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab ve civarında sürmekte olan çatışmalar esnasında, Özgür Suriye Ordusu birliklerine destek veren TSK unsurlarından 4 askerin şehit olduğu, 15 askerin de yaralandığı” belirtilmişti.

Açıklamada, yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu ifade edildi.

Çatışmalar devam ediyor

TSK, çatışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü duyurdu.

El Bab’daki çatışmalar merkezdeki IŞİD mensuplarının barınma ve silah ve cephane deposu haline getirdiği şehir hastanesi civarında sürüyor. Hastanenin bulunduğu bölge IŞİD tarafından yoğun korunan ve El Bab’a hakim bir tepenin yamacında yer alırken, yoğun çatışmalar devam ediyor.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait savaş uçaklarıyla yapılan harekatı ile Fırtına obüsü ve top atışlarıyla bölgede PKK’lıalra ait 47 barınma alanı ile ağır silah yüklü 8 pikap imha edildi, ilk belirlemelere göre 45’ten fazla IŞİD’liyi etkisiz hale getirildi

IŞİD’e ait 47 barınma alanı ve ağır silah yüklü 8 pikap da imha edildi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1