Salı, 16 Temmuz 2019
.
26
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

ENGELLİ RADYOCU UMUT DAĞITIYOR!

Suriye'deki iç savaşın ardından ailesiyle 4 yıl önce Türkiye'ye gelen görme engelli Ahmet Nasro, kendisi ile aynı durumdakilere umut olmaya çalışıyor.

6496 Toplam Gösterim
ENGELLİ RADYOCU UMUT DAĞITIYOR!

Suriye'deyken görme engelliler öğretmenliği yapan 35 yaşındaki görme engelli Ahmet Nasro, Suriyeliler tarafından Gaziantep'te kurulan Fecr Radyo'da haftada bir gün yayın yapıyor.

Engelli vatandaşlarına destek olmak için "Umut Hikayesi" adlı programı hazırlayıp sunan Nasro, savaş, doğum veya herhangi bir nedenle engelli kalan Suriyelileri programında ağırlıyor.

Haftada bir gün dinleyicileriyle buluşan Nasro, engellilere hak ve hukuklarını öğretmeyi de amaçlıyor.

Ahmet Nasro, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'deki olayların ardından 2 çocuğu ve eşiyle Türkiye'ye sığındıklarını anlattı.

Türkiye'de herhangi bir işte çalışmadığını, sadece radyoda gönüllü olarak program yaptığını aktaran Nasro, 10 yaşındaki oğlu Barah'ın desteğiyle radyoya gidip geldiğini, yaptığı programla engellilere umut ışığı olmak istediğini söyledi.

Nasro, yaptığı programla engellilerin faydalanabileceği bir platform oluşturmak istediğini vurgulayarak, engelli bireylere hayatta başarılı olabileceklerini anlatmaya çalıştığını kaydetti.

"Maalesef ki toplumlar engellilere karşı pek duyarlı değil"

Konuklarının veya radyo programına bağlananların hepsinin farklı işleri olduğuna değinen Nasro, şöyle konuştu:

"Engelliler, toplumda kimseye muhtaç kalmadan kendi başlarına bir şeyleri başarmayı ve çalışmayı hedefliyorlar. Bu programda da toplum düzeyinde engellilere karşı duyarlılığı artırmayı hedefliyoruz. Maalesef ki toplumlar engellilere karşı pek duyarlı değil. Toplumda engellilere karşı oluşan olumsuz bakış açısını değiştirerek olumlu kanılar oluşturmak istiyoruz. Böylece toplumda engellilere karşı yaşam alanları oluşması ve iş fırsatları doğmasını ümit ediyoruz. Ayrıca engelli vatandaşlara kendi hak ve hukuklarını öğretmeyi amaçlıyoruz."

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
11.8841 sn / 3.85MB