Perşembe, 22 Mart 2018
.
22
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

İSMAİL KONCUK; “KAMU KURUMLARINDA ÇETELER OLUŞMUŞ”

Türkiye Kamu Sen Kahramanmaraş İl Temsilciliği tarafından özel bir restoranda istişare toplantısı gerçekleştirildi.

140 Toplam Gösterim
İSMAİL KONCUK; “KAMU KURUMLARINDA ÇETELER OLUŞMUŞ”

Programa Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, genel merkez yöneticileri, il ve ilçe sendika temsilcileri ve üyeleri katıldı. Gerçekleştirilen program; Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an tilaveti ile açıldı. Açılışın ardından Kamu Sen İl Temsilcisi Adem Demir yaptığı konuşmada davetlilere teşriflerinden ötürü teşekkür etti.

Kamu Sen İl Temsilcisi Demir: “ Herkesin vazifeden kaçtığı, vatandaşlık ödevlerini askıya alıp zalimden yana taraf olduğu şu günlerde hakkın ve haklının yanında dik duruş sergilemek herkesin yapabileceği bir iş değildir. Ülkemizin içinden geçtiği bu dar boğazda çalışanların hakkını savunmaktan geri durmayan lider Türk Sendikacısı ödülüyle de Türkiye Kamu Sen’in ülküsünü tüm Türk Dünyasına perçin ettiren sayın Genel Başkanımız 15 Temmuz sürecinde de kurunun yanında yaşın yanmaması devlet organlarının sağlıklı bir şekilde işlemesi için azami gayret sarf etmiştir. 657 sayılı Devlet Memurlarının tabi olduğu kanunla yapılması planlanan değişikliklerle memurların iş güvencesini sarsmayan ve sarsmaya yeltenen iradeye karşı her daim dik duruş sergileyen Türk Kamu Sen bugün de yarında doğruluğun kalesi olacaktır. “ diyen Demir, sözlerine Ne Mutlu Türkiye Kamu Sen-liyim diyenlere Ne Mutlu Türk’üm diyene diyerek konuşmasını tamamladı.

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Demir’in konuşmasının ardından konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sözlerine başlamadan önce dün gece İstanbul’da gerçekleşen hain saldırıda şehit olan polislerimize baş sağlığı diledi.

Konuşmasında Türkiye Kamu Sen olarak  her zaman terörle müzakere değil mücadele edilmesi gerektiğini terörün kökü kazınıncaya kadar mücadeleye devam edilmesi gerektiğinin altını çizen Koncuk konuşmasına şu şekilde devam etti.

Genel Başkan Koncuk: “ Hükümetin, devletin terörle mücadele konusunda gösterdiği mücadelede amasız ve şüphesiz destekliyoruz atılan her türlü adımın yanındayız ancak yeniden masaya oturmak gibi bir hataya düşüldüğünde tepkimizi ortaya koyacağız. Uzun zamandır Kahramamaraş’ta büyük bir toplantı yapamamıştık Kahramanmaraş bizim misyonumuz ve mücadelemiz açısından burası köşe taşlarından birisidir. Kahramanmaraşlıların ahlak için, şeref için ve vatan için gözünü kırpmadan canını veren bu memleketin öz evlatlarına sendikal faaliyetlerinde de tıpkı Sütçü İmam gibi bir tavır sergilemelidir.

Günümüzde sendikal tercihlerimiz düne oranla bugün çok daha önemli noktalara geldi. Kamuda yaşanan ve yaşatılmak istenen muhtemel kaosun hesap ettiğimiz zaman sendikal mücadelenin kamu çalışanlarının haklarını korumak bakımından çok önemlidir ve bu bir keyfiyet değil bir mecburiyettir.

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ BİR KAOSTUR

Kamuda performans değerlendirmesiyle bir kaos dönemi başlatılmak isteniyor bütün haklarımız geriye gidiyor. Bütün kamu ve kuruluşlarında artık yandaş ve yalaka insanlar makam mevkii sahibi olurken donanımlı birikimli ve ahlaklı adam gibi adamlar yıllardır ötekileştiriliyor.  Kamuda sözde bir sendika adeta mikrop gibi yayılıyor buna eyvallah diyen anlayışla mücadele etmemiz lazım. Bakınız Cumhuriyet tarihinde ilk olarak öğretmen alımları mülakatla alınır hale geldi kanuni düzenleme yapıldı artık sağlık çalışanları da KHK kararı ile sağlıkçılarda mülakatla alınır hale gelecek. Terörle mücadele kısmında devlete sadık ve bağlı insanların seçilmesi için diyorlar üç dakikalık mülakatla kim hain kim vatansever seçemez mülakat sadece torpille işe girme de yarar siz haini tespit etmek istiyorsanız gidin geniş bir güvenlik soruşturması yapın burada hepimizi ilgilendiren bir durum var. Evlatlarımız düne kadar KPSS sınavlarına hazırlanıp iş bulabiliyorken artık KPSS’ den yüksek puan almak yetmiyor artık herkes torpil arayışında sendikalarımız ve milletimiz bu badireleri sineye çektikçe daha beter uygulamalarla karşı karşıya kalacağız.

Biz bu ülkeyi karşılık sevdik. Bizim arkadaşlarımız baş hekim yapılmadı, bizim insanımıza bir müdürlük çok görüldü. Biz bu ülkeyi sevmekten başka ne yaptık?

3

15 TEMMUZDAN DERS ALMAK LAZIM

Türkiye Eğitim Sen üyesi 8 bin okul müdürümüz görevden alındı. Türk Sağlık-Sen’e bir tane üye müdür bulamazsınız. 15 Temmuz’da alçakça bir olay yaşadık bize bunları yaşatanları Allah’a havale ediyoruz.

Onlarla bizim yolumuz hiç kesişmedi ancak 15 Temmuzda yaşadıklarımızdan bir ders çıkartmamız gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımız çok güzel bir hedef koydu Yeni Kapı Ruhu dedi. 15 Temmuzdan sonra sendikası ne olursa olsun herkes kucaklanacak dedi maalesef samimiyetle tarif ettiği bu söz Külliyesinde kaldı. İddia ediyorum ayrımcılık Türkiye’nin her yerinde aynen devam ediyor.

KAMU KURUMLARINDA ÇETELER OLUŞMUŞ

Kamu kurumlarında çeteler oluşmuş bu çetelerin kanunların ve yönetmeliklerin üzerinde bir anlayışla orayı yönetmeyi çalışan bir zihniyetle hakim olmuş hiç kimseyi dinlemiyor. Ülkenin her ilçesinde böyle kamuya çöreklenmiş çeteler oluşmuş. Biz paralellerin gerçek yüzünü zaten biliyorduk, bilmeyenlerde 15 Temmuzda öğrenmiş oldu. Biz 2010 kpss sınav sorunlarının çalındığını duyurduk buna rağmen üzerimize geldi tüm medya bizi suçladı ancak bugün söylediklerimizin hepsinin doğruluğu ortaya çıktı.

Bunlar kamu kurumlarına mikrop gibi sinmiş bunlar masum insanları tehdit ediyor ya da benden olacaksın ya da kaybedeceksin diyor. Sıkısıysa gelsinler bizi tehdit etsinler, edemezler onlar ateş olsalar cürümleri kadar yer yakarlar. Bunlar atanan stajyer memuru, öğretmeni, 4C’liyi tehdit ediyor.

1

DAVUTOĞLU GİTTİ TAŞERON BİTTİ

Taşeronların kamuya geçme durumları vardı sayın Davutoğlu gitti taşeronun işi bitti. 2002 yılında 15 – 20 bin aralığında olan taşeron sayısı belediyeler hariç 750 binleri buldu. Bu milletin evlatlarının etinin kemiğinin sömürülmesinin adıdır taşeron hiçbir gelecekleri yoktur. Yıllardır anlatıyoruz taşeronlaşmanın hiçbir faydası yoktur. Verilen sözler unutuldu ancak biz hatırlatmaya devam edeceğiz.

PARALEL YAPI TAŞERONLARI TEHDİT ETTİ

Hain paralel yapı taşeronlar kamuya alınacak diye gitti gariban taşeron işçileri tehdit etti. Bize üye olmazsanız sizi sınavdan geçirtmeyiz diye tehdit ettiler. Daha kanun çıkmadan taşeronları tehdit ettiler. Bu tehditlere boyun eğmeyin siz boyun eğdikçe bu düzen devam eder bu boş tehditlere artık boyun eğmeyin.

2

GELİN BİRLİK OLALIM

Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan sesleniyorum Türkiye’de aklıselimi her alanda yakalamamız lazım. Gelin 15 Temmuzu milat olarak görelim, yeni bir sayfa açalım eline silah alanı ve bunlara destek olana ne gerekiyorsa yapalım ancak gariban memurla uğraşmayın bu insanlara yazıktır bu nasıl bir vicdandır biz Türkiye Kamu Sen olarak hep doğruları söyledik birileri yakınındakilerin eteklerinin altında saklanırken biz Kızılay meydanında kesintisiz demokrasi yazıyorduk. Bunlar sahte kahramanlardır biz bunları 12 Eylül’de 28 Şubattan iyi biliriz.” Dedi.

Koncuk, doğruların her zaman dile getirilmesi gerektiğinin altını çizerek, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Haber: Kaan Çakıroğlu – Vildan Gençoğlan

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1