Çarşamba, 25 Nisan 2018
.
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Eğitim

KAHRAMANMARAŞ’IN GURURU OLMAYA DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraşlı Ömer Faruk Salman yaptıklarıyla Niğde’de adından sıkça bahsettiriyor.

720 Toplam Gösterim
KAHRAMANMARAŞ’IN GURURU OLMAYA DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraşlı genç yetenek Ömer Faruk Salman geçtiğimiz günlerde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Öğrenci Tv’yi kurarak Kahramanmaraş’ı gururlandırırken bugünlerde başarılarına bir yenisini ekleyip bu kez de bir tiyatro ekibi kurdu.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölüm Başkanı olan Ömer Faruk Salmam başarılı çalışmalarıyla hem Niğde’de adından sıkça bahsettiriyor. Hem de Kahramanmaraş’ın bir evladı olarak Kahramanmaraş’ı gururlandırıyor.

Üniversitenin çeşitli bölümlerinden arkadaşlarını toplayarak tiyatro ekibini kuran Salman’ın tiyatro geçmişi Kahramanmaraş Lisesi’nde öğrenci olduğu döneme dayanıyor.

Salman kurduğu tiyatro ekibi hakkında konuşurken şunları söyledi:

”Türkiye’nin çeşitli illerinden arkadaşlarımız ile bir aradayız. Hem Öğrenci TV projemizde hem de Tiyatro ekibimizde, Sivas’tan, Ankara’dan, İstanbul’dan, Mardin’den, Kahramanmaraş’tan, Mersin’den ülkemizin dört bir yanından farklı kültürlere sahip kişiler ile bir aradayız. Bu bizim için büyük bir avantaj oluyor. Herkes kendi kültüründen birbirine bir şeyler öğretiyor.”

Kaynaşmayı sağladıktan sonra projelerin daha başarılı yürütülebileceğinin söyleyen Salman; “Ben Kahramanmaraş tarhanasını çok arkadaşıma tanıttım. İlk başta tuhaf bir şey bu cips gibi ama çok ekşi diyorlar. İçlerinde öncesinden tanıyan ve yeniden tatmak isteyen de oluyor. Biz bir ekip olmaktan çok aile gibiyiz. Bu şekilde kaynaşmayı sağladıktan sonra zaten projeleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmek zor olmayacaktır. Şu an dönem bitmek üzere ve finaller başlayacak. Bizim ilk hedefimiz 2.Dönem Vatan, Millet sevgisi ile ilgili bir oyun çıkartmak. Bu süreç ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Okul ile birlikte bu kadar işi bir arada nasıl yürüttüğü sorularına ise ”Biz bu işi severek yapıyoruz. Ben 21 tane tercih yapmıştım. Hepsine Radyo ve Televizyon Programcılığı yazdım. Çünkü gerçekten bu bölümü istiyordum. Öğrenci TV her hangi bir resmiyeti olmayan ve kar amacı gütmeyen sadece bizim kendimize isim olarak kullandığımız bir kavram. Tiyatro ise zaten sevmeden yapılabilecek bir sanat değil. Biz bu işlere gönül veriyoruz. Bu yüzden okul dışında birçok vaktimizi bunlar için ayırıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

_mg_8768 img_7325

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1