Çarşamba, 16 Ocak 2019
.
6
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Yerel

KAHRAMANMARAŞ’TA ŞEHİT FİLİSTİNLİLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI!

İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için Kahramanmaraş'ta gıyabi cenaze namazı kılındı.

5312 Toplam Gösterim
KAHRAMANMARAŞ’TA ŞEHİT FİLİSTİNLİLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI!

İsrail askerlerinin, ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan Filistinlileri şehit etmesi nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığınca alınan karar doğrultusunda kentteki camilerde sela okundu.

Öğlen namazının ardından İl Müftüsü Celal Sürgeç tarafından gıyabi cenaze namazı kıldırıldı, şehit edilen Filistinliler için dua edildi.

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ve Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ile siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla Demokrasi Meydanı'na Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyüş yapıldı.

Sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan, kentin kanat önderlerinden Ali Demirdöğen, bugün meydanda, Müslümanların ilk kıblesi Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan eden ABD'yi kınamak için toplanmadıklarını, bugün kınama ve Kudüs için ağıt yakma günü olmadığını belirtti.

Bugünün ümmetin 15 Temmuz'u olduğunu vurgulayan Demirdöğen, şunları kaydetti:

"Bugün Kudüs için eyleme geçme günüdür. Bizler Sütçü İmam'ın torunları olarak buradan bütün dünyaya haykırıyoruz. Ey Kudüs, Sütçü İmam'ın, Rıdvan Hoca'nın torunları olarak sana söz veriyoruz, seninle özgürleşip, seninle dirilinceye kadar senin soluğun ve senin haykırışın olacağız. Kudüs bizim özgürlüğümüzdür. Kudüs özgür değilse dünya tutsaktır. Kudüs düşerse Mekke düşer, Medine düşer, Maraş düşer, İstanbul düşer. Kudüs düşerse hepimiz düşeriz. Biz inanıyoruz ki Kudüs Filistin'in başkentidir. İnşallah hiçbir zaman İsrail'in başkenti olmayacaktır." diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan'ın da konuşmasının ardından, şehit Filistinliler için dua edildi, vatandaşlarca ABD ve İsrail bayrağı yakıldı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
11.2191 sn / 3.48MB