Pazartesi, 23 Nisan 2018
.
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Eğitim

MEHMET AKİF ERSOY’DA LİDERİMLE YÜRÜYORUM

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği, ‘Liderimle Yürüyorum, Sağlıklı Büyüyorum’ projesinin finalini yaptı.

700 Toplam Gösterim
MEHMET AKİF ERSOY’DA LİDERİMLE YÜRÜYORUM

Gençlerin sosyal sorumluluk bilinciyle geleceğe sağlıklı adımlarla yürümesini amaçlayan ‘Liderimle Yürüyorum, Sağlıklı Büyüyorum’ projesini Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle yürüten Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği projenin finalini Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Sıtkı Aslan’ın ‘Bilinçli Aile, Duyarlı Genç’ temalı programıyla yapılan finalde Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği başkanı Ahmet Özkul, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı,Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan gibi isimler konuşma yaptı.

Program KSÜ öğretim görevlisi Cemal Ergün’ün okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Programda açılış konuşmasını yapan, Lider Gençlik Spor ve izcilik Kulübü Dernek Başkanı Ahmet Özkul; “Duyarlı bir genç, bilinçli bir ailede yetişir” diyerek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Dernek olarak sosyal sorumluluk bilinciyle, çocuk ve gençlerimizin içinde bulunduğumuz dönemde ev ve okul merkezli yaşamın sitresinden kurtulup, geleceğe sağlıklı adımlarla yürümeleri, farklı çevrelerden akranlarıyla kaliteli ve kalıcı dostluklar kurarak, hoşgörüyle birlikte hareket etmeleri, sosyal yaşama aktif katılımlarına yardımcı olmak amacıyla projeler yürütüyoruz. Projeye katkı sunan herkese teşekkürlerimi iletiyorum.”

“Gençliğin sosyal hayatın ve sporun içerisinde daha da aktif olarak yer almaları adına, bu çalışmaların daha geniş kitlelere yayılması için gayret gösterilmelidir.”  ifadelerini kullanan ikinci konuşmacı Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, konuşmasının devamında:

“Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneğimiz, kuruldukları 2009 yılından buyana gayretli çalışmalarıyla adım adım büyüyerek, projeler yaparak, çok önemli çalışmalara imza atarak, ilimizin önde gelen gençlik derneklerinden biri olmuştur. Bu çalışmalarından dolayı dernek yöneticilerine kurumum adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi adına selamlama konuşması yapan genel sekreter Züver Çetinkaya; Sıtkı Aslanhan’la geçmişten gelen bir dostluklarının olduklarını ve söylediklerini yaşayan bir insan olduğu için, tesirinin büyük olduğunu programa olan yoğun ilginin de gösterdiğini belirtti. Programın hayırlara vesile olması temennisiyle, katılımcılara teşekkür etti.

Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, salonu hınca hınç dolduran izleyicilere verdiği  “Bilinçli Aile, Duyarlı Genç” seminerinde her şeyin başının samimiyet olduğunu, samimiyet olmadan  evliliğin, aile huzurunun, aile bireyleri ve toplumla iletişimin olmayacağını söyledi.

Aslanhan, anne ve baba olarak çocuk ve gençlerimizle başkalarından önce bizler ilgilenmeliyiz, onlara sevgimizi, şefkatimizi sürekli hissettirmeliyiz, onlara manevi eğitimlerini sağlamalı, onların bizi biz yapan değerlerimize bağlı olarak yetişmelerini sağlamamız gerektiğini belirtti.

Program “Liderimle Yürüyorum, Sağlıklı Büyüyorum” projesinin yürütülmesinde katkılarından dolayı; Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Züver Çetinkaya’ya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı’ya, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’ta, Halk Sağlığı Müdür Vekili Abid Başarıcı’ya ve Halk Sağlığı Tütün Kontrol Birim Sorumlusu Cem Dulkan’a Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği başkanı Ahmet Özkul tarafından teşekkür plaketi takdim edilmesiyle sona erdi.

dsc_0092

img_9162

 

 

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1