Pazartesi, 23 Nisan 2018
.
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

O GECEDE ELBİSTANLILAR MEYDANLARI BOŞ BIRAKMADI!

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde binlerce kişi, 15 Temmuz darbe kalkışmasının yıl dönümü nedeniyle demokrasi nöbeti tuttu.

340 Toplam Gösterim
O GECEDE ELBİSTANLILAR MEYDANLARI BOŞ BIRAKMADI!

Elbistan Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca öncülüğünde ilçe teşkilatının organize ettiği 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü etkinliklerine, Elbistanlılar ellerine aldıkları Türk Bayraklarıyla nöbetinin tutulduğu Dulkadiroğlu Caddesi’ndeki Demokrasi Meydanı’na akın etti.

Meydanda gerçekleştirilen program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

‘Darbe üstüne darbe’ konferansını vermek üzere sahneye çıkan Bekir Develi, Elbistanlılara o hain gecede yaşananları anlattı.

Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca Bekir Develi’ye konuşmasının ardından plaket ve teşekkürlerini sundu.

Demokrasi Meydanı’nda Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen etkinlikte ilahi sanatçısı Harun Beyaz’ın seslendirdiği şehit marşları ve ilahiler katılanlara unutulmaz bir gece yaşatırken, İsa Efe’nin seslendirdiği 15 Temmuz şiiri ile gönüller hoş oldu. Ardından Yusuf Karaburç’un okuduğu Ezgiler  ve marşlarla milli duygular kabardı.

Burada vatandaşlara açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, ‘15 Temmuz bu ülkenin tarihine kara bir leke olarak geçti’ diyerek 15 Temmuz bu millete bir destan yazdırdığının altını çizdi.

Başkan Kısaca konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Bu millet 15 Temmuzlar yaşamasın, birliğimiz ve beraberliğimiz kıyamete kadar daim olsun. Devletimize, milletimize ve millet sevdalılarına sahip çıkacağız. Şehitlerimizin ruhu şad, mekânları Cennet olsun. Hepimizin darbenin karşısında, darbecilere dur diyen bir millet olarak buradayız. 15 Temmuz gecesini hatırlayıp tekrar o günlerin yaşanmaması için birlik ve beraberlik sağlama için meydanlardayız. Biz burada şehitlerimizin unutulmaması için, her daim yâd edilmesi için buradayız.”

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1