24 Haziran 2018 Seçiminde Oyunuz Hangi Partiye?
50
50
0
0
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
24 Haziran 2018 Seçiminde Oyunuz Hangi Partiye?
Toplam 2 Oy Kullanıldı
Perşembe, 24 Mayıs 2018
.
30
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

ÖMER HALİSDEMİR VE SÜTÇÜ İMAM RUHU İLE…

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Anma yılı etkinliklerine damga vurması beklenen futbol müsabakası tertip edildi.

890 Toplam Gösterim
ÖMER HALİSDEMİR VE SÜTÇÜ İMAM RUHU İLE…

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Valiliğinin ev sahipliğinde tertip edilen Kurtuluşun 98. Yıl dönümünde çok önemli etkinliklere imza atılıyor. Sütçü İmam ve Ömer Halisdemir ruhunun perçinlenmesi için iki milli kahramanın anısına bir futbol müsabakası tertip edildi. 11 Şubat 2018 Pazar günü 12 Şubat stadyumunda oynanacak müsabakaya tüm Kahramanmaraş halkı davet edildi.

Şehit Ömer Halis Demir’in Beldesi olan Çukurkuyu futbol takımı  ile  Kahramanmaraş Büyükşehir Masterler takımlarından  oluşan  bir futbol müsabakası  oynanarak  şehitlerimiz anılacak.

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinden olan ve Niğde’de ikamet eden 15 temmuz hain darbe girişiminde canını siper ederek vatan müdafaası için şehadete yürüyen kahramanımız Ömer Halisdemir de 1920 de Milli mücadelenin emsal Kahramanı Sütçü İmam gibi kurtuluşun simgesi olmuştur.

12 Şubat Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü etkinlikleri ve anma programları çerçevesinde düzenlenen müsabakanın detayları şöyle;

Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç’in öcülüğünde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Valiliği iş birliği ile Sütçü İmam ve Ömer Halis Demir anısına Kahramanmaraş’ta bir futbol müsabakası düzenlenerek bu kahraman şehitlerimiz anılacak.

Müsabaka Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir ve Merkez İlçe Başkanları, Bor Kaymakamı Bekir Sütlüdağ, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Kahramanmaraş Spor Kulübü Başkanı Mehmet Fatih Ceyhan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ve Şehit Ömer Halis Demir’in kardeşlerinin katılımlarıyla gerçekleşecek. Bu anlamlı karşılaşmaya Sütçü İmamı ve Ömer Halisdemir’yle Her platformda övünen ve gurur duyan Kahramanmaraş’ın ve Kahraman halkının ilgi göstermesi bekleniyor.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1