Salı, 20 Mart 2018
.
21
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

ONLAR İÇİN ÜZÜLMEYİN!

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Görme Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

60 Toplam Gösterim
ONLAR İÇİN ÜZÜLMEYİN!

7-14 engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Göreve geldiğimiz 2014 yılında bu yana engelsiz bir Kahramanmaraş için emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Erkoç, engelliler için üzülmek, en deri duygular ile onlar için tasalanmak engellilerin en son ihtiyaç duyduğu şeydir, şeklinde konuşarak devam etti:

“Bizler için mühim olan engelli hemşerilerimizin hayatlarını mümkün olan en rahat şekilde sürdürebilmelerini sağlamaktır. Toplumun birer ferdi olarak engellilerin genel hizmetlerden faydalanırken önlerine çıkan problemleri aşmalarına yardımcı olmalıyız.

Büyükşehir Belediyesi olarak engelliler için birçok hizmetler sunuyoruz. Tüm otobüslerimizde Bedensel engelliler için Engelli Rampası, Görme Engelliler için Sesli durak bildirme, işitme engelliler için ise durak yerlerini gösteren ekran bulunmaktadır.

Görme engelli hemşerilerimizin gidecekleri yere daha kolay ve güvenli ulaşmalarını sağlamak için şehir genelinde tüm kaldırımlarda hissedilebilir Yüzey Yürüme Bandı çalışması gerçekleştirmekteyiz. Merkezde yaya geçiş trafik lambalarında sesli trafik lambası uygulaması yaptık. Karşıdan karşıya Yaya geçişlerinde hissedilebilir yüzey yürüme bantları yaptık. Kurmuş olduğumuz Engelliler Şube Müdürlüğünce engelli hemşerilerimizin sorunları dinlenilmekte en kısa sürede çözümler üretilmektedir. Engelli ve engelli ailelerine Psikolojik danışmanlıklar yapılmakta, Engellilere yönelik Kurslar açarak, sosyal aktiviteler yaparak, topluma yönelik farkındalık programları yaparak onların hayatın toplumun bir parçası olduğunu ve toplumdaki ön yargıları kaldırmaktayız. Bizler Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak bir gün değil her zaman engellilerimizin yanındayız

Engelleri aşmış bir gelecek ümidiyle bütün görme engellilerimizin Görme Engelliler Haftasını kutluyorum” dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1