Çarşamba, 19 Haziran 2019
.
26
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

ÖZTUNÇ: BU KARDEŞİNİZE GÜVENİN KAHRAMANMARAŞ’I BAMBAŞKA BİR KENT YAPAYIM!

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili ve 31 Mart Yerel seçimlerinde partisinin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Öztunç basın mensupları ile bir araya geldi.

7040 Toplam Gösterim
ÖZTUNÇ: BU KARDEŞİNİZE GÜVENİN KAHRAMANMARAŞ’I BAMBAŞKA BİR KENT YAPAYIM!

Mecliste yaptığı çalışmalar ile Kahramanmaraşlı vatandaşların takdirini kazanan ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez tarafından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Ali Öztunç Parti binasında basın mensupları ile bir araya gelerek adaylığı ve projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen Basın toplantısında ilk olarak konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, “Kahramanmaraş Kamuoyunun ve tüm vatandaşlarımızın gözaydın olsun.” dedi.

Başkan Şengül: “Tüm herkesin sorunlarını mecliste gündeme getiren Milletvekilimiz Ali Öztunç Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayımız oldu. Milletvekilimiz 1 Nisan günü Belediye Başkanı olduğunda halkımızın ve tüm Kahramanmaraş’ın sorunlarını bir bir çözecek. 24 Haziran Genel seçimlerinin üzerinden 6 ay geçti. Adayımız bu altı aylık süre içerisinde Milletvekillik nasıl yapılırmış herkese gösterdi. Belediye Başkanlığına seçilirse Belediye Başkanlığı nasıl yapılır onu da herkese gösterecektir. Ben Kahramanmaraş’ın Kadir Şinas özelliğine çok güvenirim. Kahramanmaraş Valisi İbrahim Öztürk’ü Belediye Başkanı yapan Kahramanmaraşlıların Ali Öztunç’a da aynı teveccühü göstereceğine inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

TÜM MESELEMİZ HİZMET!

Başkan Şengül’den sonra açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Öztunç, “tüm meselemiz hizmet” dedi.

Öztunç: “24 Haziran Seçimlerinde Kahramanmaraşlı kardeşlerim bana destek verdiler, oy verdiler ve beni kendilerinin vekili olarak meclise gönderdiler.  Önümüzdeki seçimde de tüm hemşerilerimin oylarına talibim. AK Parti olsun, MHP, olsun tüm diğer partilere oy veren tüm hemşerilerimin oylarını bekliyorum. Bu bir parti seçimi değil partiye oy vermiyorsunuz adaya oy veriyorsunuz ben de sizden aday olarak oy bekliyorum. Tüm meselemiz hizmet. Beni tanıyan bilir ben günün 20 saati çalışırım bundan da hiç gocunmam. Hem işimi yaparken hem de siyasi hayatımda ben her zaman Kahramanmaraş’a nasıl hizmet edebilirim diye çalıştım.  İyi Parti ile yapılan ittifak görüşmeleri sonrasında ben İttifak’ın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldum. Bu onurlu bir görevdir. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ben nefes alıp verene kadar ki taşıyacağım en onurlu görev olacak. Ben 31 Mart Akşamı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı olacağıma inanıyorum. Halkımın desteği ile ben bu göreve geleceğim” şeklinde konuştu.

 

BU KARDEŞİNİZE GÜVENİN!

 

 “Hemşerilerimden 5 yıl süre istiyorum. Bu kardeşinize güvenin Kahramanmaraş’ı Akdeniz’in incisi yapayım” diyen Öztunç konuşmasına şöyle devam etti; “Bana güvenin Kahramanmaraş’ı bir vizyon ile yönetip Kahramanmaraş’ı bambaşka bir kent yapayım. Kahramanmaraş’ın kendi öz kaynağı yeterlidir. Dışarıdan para gelmese de olur. Ben bunu yapacağıma inanıyorum. Ciddi bir ekibim, hazırlığım var. Türkiye’nin dört biryanından kendi alanında uzmanlarla çalışıyorum ve çalışacağım. 5 yıl içerisinde bambaşka bir kent yaratacağım. Kahramanmaraş’ın konumu, havası çok güzel. Her anlamda çok güzel bir şehir burası ama yönetim eksikliği var o yönetim eksikliğinizi de bu kardeşiniz giderecek”

Seçildiği takdirde Kahramanmaraş’a kazandırmak istedikleri projelerden de bahseden Öztunç; “Kahramanmaraşspor stadyumunu Belediye Başkanı olduğum gün başlatacağım. Belediye olarak bunu biz yapacağız. Aksu Çayı temizlenecek. Ne olursa olsun neye mal olursa olsun temizlenecek. Ceyhan Nehri’nin gözünden su çıkmıyor. O göz tekrar açılacak. Köy yolları perişan. Kahramanmaraş’ın merkezine yol yapabilirsin. Yapılan yolları da gördük. Yollar hep su birikintisi olmuş. Hiç mi ölçmüyorsunuz, hiç mi mühendisiniz yok.  Bütün köylere gitsinler yol var mı yok mu görsünler. İsteyenle ben giderim hemen. Biz bütün yolların yapımını yapacağız. Geçmiş seçimde AK Partili Belediye Başkanı sözleri verdi sözleri tutmadığı da ortada. Bunları halkımızın takdirine sunacağız. Kahramanmaraş Turizm Kenti olabilir. Başkonuş yaylamız var aynı Karadeniz gibi. İnsanlar neden oraya gelip gitmesin. Gastronomi Turizmi olabilir Kahramanmaraş’ta. Tarhanamızdan, dondurmasına, biberine kadar zengin bir mutfak kültürümüz var burada burayı Gastronomi kenti yapabiliriz. Benim Belediye Başkanlığımda hiçbir vatandaşımız sudan zehirlenmeyecek. Biliyorsunuz 90 bin kişi sudan zehirlendi. Benim Belediye Başkanlığımda böyle Bir şey olmayacak.  Teleferik söz verildi yapılmadı onu da biz yapacağız. İstihdam yaratacağım. İş alanları yaratacağım. Her Mahalleye Taziye Evi projem olacak. Kreşler yaptıracağım. Zaten Kahramanmaraş’a uzak olan ilçelere eksik hizmet gidiyor. Bu eksik hizmeti gidereceğiz” dedi.

İKİ ADAYLI BİR YARIŞ BİZLERİ BEKLİYOR!

Öztunç; “Önümüzde bizi iki adaylı bir yarış bekliyor. AK Parti’nin adayı Hayrettin Güngör ile bir yarış içerisinde olacağız. Ben Hayrettin Güngör’e başarılar diliyorum. Kendisi bizim memleketimizin bir evladıdır. Kendisi iyi yetişmiş donanımlı birisidir. Memlekete hizmet etmek için yola çıkmış. Ben kendisine saygılar sunuyorum. Bilsin ki Hayrettin Güngör bu seçim kampanyasında ben Partime ve memleketime laik bir kampanya yürüteceğim. Ben centilmence bir yarış olacağına inanıyorum. Ama 31 Mart’ta ben Büyükşehir Başkanı olacağım. Hayrettin Güngör’de Ankara’ya tekrar dönecek.  Eğer ev tutmadıysa buradan bence tutmasın. 3 aylığına ev tutmak yanlış olur. Ben kardeşçe kendisine bir öneride bulunuyorum. Çünkü 31 Mart’ta burada evi olan birisi olarak şahsım Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacak.”

HABER VE FOTOĞRAF: EMRE KAPLAN

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
10.7295 sn / 3.47MB