Perşembe, 27 Haziran 2019
.
26
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

ÖZTUNÇ: "ÇİFTÇİLER CANINDAN BEZDİ!"

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, 10 bin kayısı ağacının bulunduğu Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Güvercinlik yaylası ile yaylaya en yakın yerleşim yeri olan İncecik köyü arasındaki 1.400 metre uzunluğundaki mesafeye neden bugüne kadar yol yapılmadığını sordu.

12144 Toplam Gösterim
ÖZTUNÇ: "ÇİFTÇİLER CANINDAN BEZDİ!"

CHP’li Ali Öztunç, 200 yıldan beri bölge halkının geçimini tarımdan sağladığı İncecik köyünün 1.400 m kuzey batısında yer alan Güvercinlik yaylasında çiftçinin yaşadığı yol sorununu Meclis gündemine getirdi.

“ÇİFTÇİLERİ CANINDAN BEZDİRDİ!”

Hasat mevsimi geldiği zaman köy ile yayla arasındaki toprak yolun toz ve çamurdan çiftçileri canından bezme noktasına getirdiğini belirten ve resmi makamlara yapılan tüm başvuruların da sonuçsuz kaldığının altını çizen CHP’li Ali Öztunç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Mücahit Turhan’ın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle verdiği önergede “Güvercinlik yaylası sakinlerinin 1.400 metrelik asfalt yol talebinin yetkili makamlarca dikkate alınmamasının özel bir sebebi var mıdır?” sorusunu yöneltti.

Öztunç’un TBMM Başkanlığı'na Sunduğu Önerge Aynen Şu Şekilde;

“Elbistan İlçemiz sınırları içinde olan, büyük yapalağın yaylasına bağlı incecik köyünün kuzey batısında yer alan Güvercinlik yaylasında 200 yıldan beri tarım yapılmaktadır. 10 Bin kayısı ağacının bulunduğu bu yerde tarımla uğraşan incecik köyü halkı hasat mevsimi geldiğinde mağduriyet yaşamaktadır. İncecik köyü ile Güvercinlik yaylası arasında bulunan 1.400 m toprak yol hasat mevsiminde çiftçileri canından bezdirmiştir. Tozdan ve çamurdan geçilmeyen bu yol için yöre halkının yetkili makamlara yolun yapılması için yaptığı müracaatlar hep sonuçsuz kalmıştır?”

Buna istinaden;

1-    200 yıldan beri tarım yapılan bu yaylanın yolları bu güne kadar neden yapılmamıştır.

2-    Güvercinlik yaylası sakinlerinin 1.400 metrelik asfalt yol talebinin yetkili makamlarca dikkate alınmamasının özel bir sebebi var mıdır?

3-    İncecik köyü ile Güvercinlik yaylası arasındaki yolun yapımı için bir çalışmanız olacak mı?

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
10.6685 sn / 3.42MB