Çarşamba, 22 Ağustos 2018
.
38
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Yerel

‘’SİZİN HİÇ KELEBEK KARDEŞİNİZ OLDU MU? ‘’

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 25-31 Ekim tarihleri arası Epidermolozis bülloza (kelebek hastalığı) haftasında, ‘’ Sizin hiç kelebek kardeşiniz oldu mu? ‘’ adı altında ki halkı bilinçlendirme konferansını gerçekleştirdi.

2609 Toplam Gösterim
‘’SİZİN HİÇ KELEBEK KARDEŞİNİZ OLDU MU? ‘’

Konferans Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü’nce, 31 Ekim Salı günü saat 14.00 da Kültürpark konferans salonunda gerçekleşti. Konferansa konuşmacı olarak kelebek hastası olan Büşra Karpuz katıldı

 

Gerçekleştirilen konferansa Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran,  Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam,  çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrenci katılım sağladı.

 

Küsüye çıkan  Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran: ‘’Allahın selamı, rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun. Gençlerimizi karşımızda görmek onların bu konudaki ilgisi duyarlılığı bizler için çok kıymetli. Kardeşimiz Büşra sizlere kelebek hastalığı ile ilgili kendi hayatından örnekler vererek burada sunum yapacak. Ben çok fazla sözü uzatmak istemiyorum. Bu duyarlılığa sahip olabilmek Bu işe gönül verebilmek bence rabbimizin bize bir lütfudur diyorum. Maalesef ki herkes aynı duyarlılıkta olmuyor herkes engelli kardeşlerimize karşı aynı duyarlılığı göstermiyor sizlerin burada olması bizler için çok kıymetli, hepinizin ayaklarına sağlık geldiğiniz için hepinize ayrıca teşekkür ediyorum sağlıcakla kalın ‘’ diyerek yerini Kelebek hastası Büşra Karpuz’a bıraktı.

 

Kelebek hastası Büşra Karpuz konferansa katılan misafirlere hastalığını ve yaşadığı zorlukları anlattı. Katılan misafirler Büşra Karpuz’un hikâyesinden etkilenerek gözyaşlarına hâkim olamadı. Katılımcılardan gelen sorulara yanıt veren Büşra Karpuz kürsüdeki yerini genç sanatçıya bıraktı.

 

Hüzünlü geçen konferansın ardından genç sanatçı hareketli müziklerle katılımcıların yüzlerini güldürmeyi bir nebzede olsa başardı Ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü katılan misafirlere ikram ve hediyelerde bulunarak programa son verildi.

 

HABER VE FOTOĞRAF: BATUHAN ÇITAK

 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1