Cuma, 23 Ağustos 2019
.
26
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

TANZİM SATIŞ NOKTALARIYLA FİYATLAR YARI YARIYA İNDİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarım ürünleri tanzim satış noktalarının açılmasıyla fiyatların yarı yarıya indiğini belirterek, "Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz." dedi.

7616 Toplam Gösterim
TANZİM SATIŞ NOKTALARIYLA FİYATLAR YARI YARIYA İNDİ!

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ErdoğanKeçiören Kalaba'da toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

Keçiören'de uzun süre ikamet ettiği için buranın gönül dünyasında ayrı bir yeri olduğunu belirten Erdoğan, "Komşuluk tıpkı mektep arkadaşlığı, asker arkadaşlığı, mesai arkadaşlığı gibi ömür boyu sürecek dostlukların, ahbaplıkların hukukunun vesilesidir. Bu ilçemizde oturduğumuz süre boyunca tıpkı Kasımpaşa'da, Üsküdar'da olduğu gibi gerçekten çok samimi bir komşuluk atmosferi içinde yaşadık. Bugün de açılış vesilesiyle siz komşularımızla hasret gidermeye, dertleşmeye geldik." diye konuştu.

Açılışı yapılan eserlerin Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Açılışını yaptığımız eserlerden Gümüşdere Ihlamur Vadisi... Çubuk Çayı kenarında, Kamil Ocak Mahallesi ile Kalaba arasında kurulan bu park Keçiören ile birlikte tüm Ankara'ya hizmet verecek, örnek bir eserdir. Ihlamur ağacı, Ankara'mızın sembollerinden biridir. Bu parkımızın içindeki bini aşkın ıhlamur ağacı ve diğer bitkilerle Ankara'nın merkezinde yeni bir yeşil vaha olduğuna inanıyorum. Yine bu parkımızın bitişiğinde inşa edilen Ihlamur Kasrı da sahip olduğu salonlar ve imkanlarıyla Keçiören'in sosyal hayatına ayrı bir renk katacaktır." ifadelerini kullandı.

Keçiören Belediyesi öncülüğünde tamamlanan Yüksel Tepe Kentsel Dönüşüm Projesi'yle 451 vatandaşın evlerine kavuştuğunu bildiren Erdoğan, "Bunların yanında spor salonlarından kültür merkezlerine, anıtlardan muhtarlık ve taksi durağı binalarına, semt pazarlarından restorasyonlara kadar pek çok hizmet belediyemiz tarafından tamamlandı." dedi. 

Erdoğan, açılışı yapılan eserlerde emeği geçenlere teşekkür etti.

"Oyunu hep beraber bozacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Sebze meyve fiyatlarıyla terör estirenlere karşı, nasıl Gabar'da Cudi'de, Tendürek'te inlerine girdiysek sebze, meyve ve gıda terörü estirenlere de belediyelerimiz vasıtasıyla tanzim satışlar semt pazarlarını kurarak Ankara ve İstanbul başta olmak üzere ucuz ürünü bugün itibarıyla satmaya başladık. Fiyatlar neredeyse yarıya yarıya inmiş durumda. Halk ekmek ile İstanbul ve Ankara'da vatandaşımızın evine nasıl ucuz ekmeği verdiysek şimdi de sebzede meyvede, bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Böylece vatandaşım, Ayşe kardeşim, Fatma kardeşim, Ahmet'im, Mehmet'im bu ucuzluktan en ideal şekilde faydalanacak. Oyunu hep beraber bozacağız, bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz."

Ticaret Bakanlığının teftiş için hallere gönderdiği müfettişlerin dövülmeye kalkışıldığını dile getiren Erdoğan, bu kişilerin ruhlarında sıkıntı olduğunu söyledi.

Keçiören'in hep başarılı belediye başkanları tarafından yönetildiğini belirten Erdoğan, "Bu sayede çeyrek asır önce Ankara'nın en sıkıntılı, çevresi gecekondularla çevrilmiş, altyapı ve üstyapı hizmetlerinden mahrum ilçesi bugün şehrin parlayan yıldızı haline geldi. Geçtiğimiz 10 yılda Keçiören'e çok büyük hizmetler yapan belediye başkanımız Mustafa Ak kardeşim, bu seçimlerde bayrağı hepinizin tanıdığı, bildiği Turgut Altınok kardeşimize inşallah devredecek." diye konuştu.

Erdoğan, AK Parti'nin Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'un "gönül belediyeciliği" anlayışıyla 31 Mart sonrası ilçeyi çok daha da ileriye taşıyacağına inandığını söyledi.

"Belediyecilik AK Parti'nin işidir"

Ankara'nın sıradan bir il olmadığını, İstiklal Savaşı'nı yönetmiş bir şehir olduğunu belirten Erdoğan, Ankara'nın cumhuriyeti kuran ve merhum Adnan Menderes ile merhum Turgut Özal'a sahip çıkan bir şehir olduğunu söyledi.

Başkentin, Türkiye'nin tüm renklerini, zenginliklerini bünyesinde buluşturan şehir olduğunu dile getiren Erdoğan, bu ilin 15 Temmuz'da istiklal ve istikbaline sahip çıkarak, destan yazdığını vurguladı. 

Ankara'nın siyasetinden sanayisine, yerli ve milli olan her şeye yüreğini açan şehir olduğuna dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti:

"Hepsinden önemlisi, Ankara başkentimizdir, göz bebeğimizdir. Bunun için Ankara'da başarılı olmaya önem veriyoruz. Hamdolsun Ankara özellikle de Keçiören, geçtiğimiz 14 seçimde bizi hiç yalnız bırakmadı, bizi hiç mahçup etmedi. 31 Mart'ta da Ankara ve Keçiören'in aynı şekilde bize sahip çıkacağından şüphe duymuyorum. Zaten mesele belediyecilikse, bu konuda kimse bizim elimize su dökemez. Belediyecilik AK Parti'nin işidir. Keçiören'de evelallah Turgut Altınok kardeşimle sandıkları patlatacağız. Ardından Büyükşehirde 5 dönem Kayseri'yi yönetmiş olan daha sonra milletvekilimiz olan ardından kendisiyle Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak ki o da biliyorsunuz azami yerel yöneticiliğin bir üst zirvesidir, Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki kardeşimizle de Büyükşehiri yöneteceğiz. Dolayısıyla Büyükşehirde Özhaseki, Keçiören'de Altınok kardeşimizle yola devam edeceğiz. Hazır mıyız bunlara? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız?"

Erdoğan, alandaki vatandaşların "Haseki, Altınok Ankara'da sorun yok" tezahüratı üzerine, "Size güveniyorum, size inanıyorum ve 31 Mart akşamı inşallah bu ikiliyi birbirinden ayırmayacaksınız. Tabii yeter mi? Yetmez, Ankara'nın tüm ilçeleriyle büyükşehrimizi bütünleştireceğiz. Ankara inşallah çok daha ileri bir belediyeciliği görmüş olsun." ifadesini kullandı.

"Bunların illet ittifakı var, bizim de Cumhur İttifakımız var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin geçmişte defalarca deneyip, başaramamış bir ismi yeniden sahneye sürdüğüne işaret etti.

Özhaseki'nin geçmişteki belediye başkanlığı ve bakanlık görevlerinden bahseden Erdoğan, Özhaseki ile beraber yürüyeceklerini, iktidarıyla, belediye başkanlarıyla buraları çok daha farklı bir konuma getireceklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

"CHP'nin bir özelliği var, kiminle el ele, kiminle kol kola? Kandil'in desteklediği HDP, İYİ Parti, Saadet ve FETÖ, bunlarla el ele yürüyor. Bunların zillet ittifakı var, bunların illet ittifakı var. Bizim de Cumhur İttifakımız var. Cumhur İttifakımızın özelliği var. Bize 15 Temmuz darbe girişiminde bulunanlara karşı biz bütünleştik. Orada CHP, HDP var mıydı? Yoktu. Orada diğerleri var mıydı? Yoktu. Bu kardeşiniz gecenin saat 01.15'inde Atatürk Havalimanı'na, İstanbul'a indiğinde milletiyle iç içeydi fakat 23.15'te de meğerse Bay Kemal (Kılıçdaroğlu) oraya gelmiş, tankların koruması altında oradan ayrılarak Bakırköy Belediyesine gitmiş. Sonra da 'bana da haber verseydiler gelirdim' diyor. 

Yüzbinler, milyonlar meydanlara dökülmüş sen hala 'bana da haber verseydiler' diyorsun. Özel sipariş mi gerekiyor? Bu vatan meselesi, milliyetperverlik, terörizme karşı bir mücadele. Nitekim, 7 Ağustos'ta kendisini davet ettik. Cuma akşamına kadar bize cevap vermedi. Gelemeyeceğini söylediler. En son herhalde baskılara dayanamadı cuma akşamı geleceğini bildirdiler. Fakat ondan sonra da bizim birlik beraberlik o 'Yeni Kapı ruhu' dediğimiz olaya tahammül edemedi, ayrıldı. Zaten bizlerle beraber olamazdı. Şimdi biz azami müştereklerimizin olduğu Cumhur İttifakı ile bu yolda yürüyoruz ve yürüyeceğiz. Pazara kadar değil inşallah mezara kadar yürüyeceğiz."

Bu meselenin sıradan bir mesele olmadığını, vatanseverlik ve milliyetperverliğin rastgele bir olay olmadığını vurgulayan Erdoğan, siyaset mühendisliklerine prim vermeyen Ankaralıların lafa değil icraata, vizyona, birikime, tecrübeye ve ehliyete baktığını, bunların hepsinin de Mehmet Özhaseki ile Turgut Altınok'u tarif eden vasıflar olduğunu söyledi.

Erdoğan, Ankaralıların karşısına mecburiyetten değil memnuniyetle oy verecekleri, verdiği her oyun da karşılığını hizmet, yatırım ve icraat olarak alacakları bir aday çıkardıklarını belirtti.

Bu adaylarla belediye hizmetlerinde çıtayı düşürmek değil tam tersine daha yükseğe çıkarmak için Ankaralıların desteğine talip olduklarının altını çizen Erdoğan, "Bildiğimiz, tanıdığımız, 17 yıldır içinde yaşadığımız Ankara, aday diye öne sürülen projeyi 31 Mart'tan sonra bir kez daha evine geri gönderecektir." ifadesini kullandı.

AK Parti'nin Yenimahalle ilçesinde Veysel Tiryaki'yi belediye başkan adayı gösterdiklerini aktaran Erdoğan, Tiryaki'nin Altındağ'daki başarısını aynı şekilde burada da alacaklarını vurguladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı'yı da Altındağ Belediye Başkan adayı olarak açıkladıklarını anımsatan Erdoğan, buralardaki başarılı sürecin aynen devam etmesini istediklerini ama Yenimahalle'deki düşüşü de tersine çevirip orada da gelişmeye başlamak istediklerini kaydetti. 

"Asıl büyük ittifakı bölücü örgütün güdümündeki parti ile yaptılar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(CHP) Asıl büyük ittifakı bölücü örgütün güdümündeki parti ile yaptılar. Nereden mi biliyoruz? Kandil'deki terör baronlarının yaptığı açıklamalardan biliyoruz." ifadelerin kullandı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
10.7601 sn / 3.46MB