Çarşamba, 22 Ağustos 2018
.
38
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Yerel

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN DULKADİROĞLU’NA ÖDÜL!

Tarihi Kentler Birliği, Dulkadiroğlu Belediyesi’nin ortaya koyduğu Tarihi Sokak İyileştirme ve Mutfak Müzesi projelerini ödüle layık gördü. Toplamda 69 belediyenin 143 projeyle katıldığı yarışma sonunda Dulkadiroğlu Belediyesi projeleriyle 2’incilik ödülünü göğüsledi.

1765 Toplam Gösterim
TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN DULKADİROĞLU’NA ÖDÜL!

Tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarmak adına başlattığı çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, bu kapsamda ortaya koyduğu iki projesiyle ödüle layık görüldü. Tarihi Kentler Birliği’ne üye olan Dulkadiroğlu Belediyesi, kurumun düzenlediği 2016 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma yarışmasında iki projesiyle ödüle layık görüldü.Konuyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, tarihi ve kültürel değerlerin ön plana çıkarılması konusunda başlattıkları tüm çalışmaların başarılı bir şekilde devam ettiğini kaydetti. Bu kapsamda bir de ödül aldıklarını aktaran Başkan Okay, bu ödüllendirmenin kendilerini yeni projeler için de teşvik ettiğini söyledi.Ödül aldıkları projeleri ve konuyu anlatan Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dulkadiroğlu Belediyemiz Tarihi Kentler Birliğine üye bir belediyedir. Tarihi Kentler Birliği; Tarihi eserlerin yoğun olduğu kentlerin oluşturduğu bir birliktir. Tarihi eserler gündemde olduğu için çok da önemli bir oluşumdur. Tarihi Kentler Birliği çeşitli periyotlarda çeşitli toplantılar organize etmektedir. Bu toplantılarda da belediyeler arasında istişare ve tecrübe paylaşımları olmaktadır. Ayrıca bu paylaşımlar doğrultusunda çeşitli yarışmalarda organize edilmektedir. Bu yarışmalardan bir tanesi de Tarihi Kentler Birliği’nin 2016 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Projesi olarak yapıldı.

69 BELEDİYE 143 PROJE ARASINDAN İKİNCİ OLDUK

Başkan Okay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Dulkadiroğlu Belediyesi olarak biz de bu yarışmaya katıldık. Toplamda 69 belediye 143 proje ile yarışmaya katıldı. 143 proje içerisinde belediyemiz tarafından yapımı gerçekleştirilen; Bahtiyar Yokuşu konak restorasyonu projemiz ve mutfak müzesi projemiz proje alanında Türkiye ikincisi olarak ödüle layık görüldü. Bu ödüllendirme bizleri ayrıca sevindirdi. Bu bizi daha da cesaretlendirdi. Bu yöndeki çalışmalarımızı hızlandırarak yolumuza devam edeceğiz. Bu projelerimizi artırarak devam edeceğiz.”TARİHİ SOKAK İYİLEŞTİRME PROJESİTarihi Sokak İyileştirme projesiyle Kahramanmaraş’ın turizmine önemli bir katkı sağlayacaklarını aktaran Başkan Okay, sözlerin şu şekilde sürdürdü: “Hepimizin yakinen bildiği bir Bahtiyar Yokuşumuz mevcut. Bahtiyar yokuşundan topraklı ve ince yola bağlantılar mevcut. Biz bu alanı

 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1