Salı, 24 Nisan 2018
.
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Ekonomi

TARIMDA GENÇ GİRİŞİMCİ KADINLAR GÜÇLENİYOR!

Kahramanmaraş Valiliği ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 77 kadın çiftçiye sertifikaları verilip projelerinin tanıtımı yapıldı.

420 Toplam Gösterim
TARIMDA GENÇ GİRİŞİMCİ KADINLAR GÜÇLENİYOR!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen programda, “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” Projesi kapsamında eğitim gören 77 kadın çiftçiye sertifikaları verildi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti olarak kadının her alanda olması gerektiğine inandıklarını söyledi.

Kadınların çiftçiliği de en iyi şekilde yapacağını dile getiren Reyhanlıoğlu, şunları kaydetti:

“Kadınları tarımsal üretime daha fazla katmak için bir şeyler yapmamız gerektiğini biliyorduk. Bunun en iyi yolu da eğitimden kadınlarımızın daha fazla desteklenmesinden geçtiğini biliyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarımla ilgilenen kadın girişimcilerimizin eğitim verilemesini ve eğitim verilmesini bunun sonucunda projeleri beğenilen kadın girişimcilerimizi teşvikle ödüllendirilmesini sağladı. Biliyorum ki buradan tarıma değer katacak çok kıymetli projeler ortaya çıkacaktır. Bu kadınlarımız çevresine de rol model olacak tarımda girişimci kadının sayısının artmasını sağlayacaktır.”

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu da  “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” projesi kapsamında 77 genç kadın çiftçiye İŞKUR ve KOSGEB tarafından eğitim verildiğini belirtti.

Emiralioğlu, KSÜ, KOSGEB ve İŞKUR yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür ederek, kadın girişimcileri böyle bir projeye girdikleri için tebrik ettiğini söyledi.

Projede birinci olan Sultan Kaçamaz, ikinci Medine Yılmaz ve üçüncü Nergiz Tavşan’a para ödülleri verildi.

Daha sonra stantların açılışı yapılarak gezildi.

AA

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1