Salı, 24 Nisan 2018
.
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Eğitim

TÜRKİYE, TÜNELİN SONUNDAKİ IŞIĞI GÖRDÜ”

Öğrencilere son 50 yılın yılın siyasal ve ekonomik gelişmeleri anlatıldı.

600 Toplam Gösterim
TÜRKİYE, TÜNELİN SONUNDAKİ IŞIĞI GÖRDÜ”

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı işbirliğiyle Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde örencilere “Son Yarım Asrın Hikayesi” adlı konferans düzenlendi.

Konferans, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun anlatımıyla gerçekleşti.

Sofuoğlu, Türkiye’nin 100 yıllık uykudan uyandığını belirterek, “Artık tünelin sonundaki ışığı gördük, bu saldırıların başlıca nedeni bu” dedi.

Sizler sayesinde ülkemiz daha aydınlık yarınlara kavuşacak diyerek gençlere seslenen Sofuoğlu; “Gençler, hepinize ihtiyacımız var. İslam dünyasını kan gölüne çeviren çakalları size şikayet ediyorum. Unutmayın, bunlar yüz yıldır sırtımızdan nemalanıyor. Bunları unutursanız yazıklar olsun. İşte görüyorsunuz, tünelden çıkıyoruz, ışığı gördük. Bundan dolayıdır ki bu saldırılar başlıyor. Çünkü batı bize anlatıldığı kadar güçlü değil. Çünkü artık istedikleri gibi çalamıyor, sömüremiyorlar. Artık teknolojiyi tek üreten taraf değiller. Sıkıntı bu. Size sadece iki proje örneği vereceğim. Kanal İstanbul ve Üçüncü Havalimanı. Şu anda dünyanın birçok yerinde kanal açma projeleri var. Süveyş Kanalında yeni bir kanal çalışması var. İsrail kanal açmak için çalışma yapıyor. Panama’da yeni bir kanal açılıyor. Hazar’dan Basra’ya ve Karadeniz’e kanal açma çalışmaları var. Bunlar yapılınca sıkıntı olmuyor ama Kanal İstanbul gündeme geldiğinde kıyamet kopuyor. Sıkıntıyı anlıyorsunuz değil mi? Ama bu proje bitecek. İkincisi  yeni havalimanı. Şu an Avrupa’da dört tane aktarma merkezi var. Frankfurt’ta var, Amsterdam’da var, Paris’te var, Londra’da var. 8 milyon nüfuslu Londra’da 4 tane havalimanı var. Ama 20 milyon insanın bulunduğu İstanbul’da üçüncü havalimanı yapılmaya başlanınca başlıyorlar çırpınmaya. Çünkü gelirleri düşecek. Senede 160 milyon insan burayı kullanacak. Milyarlarca dolar gelir Türkiye’ye gelecek. Onun için ülkemize sahip çıkmamız lazım. Onun için bu ülkenin liderine Recep Tayyip Erdoğan’a, Uzun adama sahip çıkmamız lazım. Ve sizler, yaptığınız işte en iyi olacaksınız. Derslerinize en iyi şekilde çalışacaksınız ve bu vatana, bu millete faydalı insanlar olacaksınız.”

konferans-1 konferans-2 konferans-3 konferans-4 konferans-5 konferans-6 konferans-9

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1