Perşembe, 22 Mart 2018
.
22
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

YOLDA MAHSUR KALAN YOLCULARA SICAK İKRAM

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde kar sebebiyle tıkanan yollarda kalan yolculara sıcak çorba ikram edildi.

120 Toplam Gösterim
YOLDA MAHSUR KALAN YOLCULARA SICAK İKRAM

Kahramanmaraş’ta etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken trafikte de yolculara zor anlar yaşattı.

Kayseri – Göksun, Elbistan- Göksun ve Kahramanmaraş – Göksun yollarında etkili olan yoğun kar yağışı yolları trafiğe kapattı. Karayollarının  yoğun çalışmalarına rağmen ulaşıma kapanan yollarda mahsur kalan yolculara İHH Acil Yardım Arama Kurtarma ekibi yaklaşık 400 kişilik sıcak çorba ekmek ve su dağıttı.

Tekir Bölgesinde bir Tırın kayması sonucu yolcuların uzun bekleyişler yapması sırasında dağıtılan sıcak çorba, ekmek ve su yolcuları memnun etti.Vatandaşlar İHH ekibine teşekkür ederek memnuiyetlerini gösterdiler.

Kahramanmaraş İHH Acil Yardım Arama Kurtarma Ekibi sorumlusu Halil Hakan Çokaklı çorba dağıtımı sırasında yaptığı açıklamada Millet olarak yardımlaşmanın önemine değinerek şunları kaydetti.

“Bizler özellikle zor şartlarda birbirimizle güzel dayanışma içerisinde olan milletiz. Bugün aşırı kar yağışı yolların kapanmasına ve Tekir bölgesinde kayan tırın yolu kapatması nedeniyle çok sayıda vatandaşımız burada araçlarının içinde bekleyiş halinde olduğu haberlerini aldık. Elit yemekçiliğin yolcular için hazırladığı çorbaları kendi ekibimizle birlikte ikram etmek için buraya geldik. Tekir bölgesine kadar yol hattında bekleyiş içinde olan sürücülere sıcak çorba ikramında bulunduk. Şu anda Bölge Trafik, Karayolları ekipleri, Belediye Zabıta ekipleri ve ilçe Asayiş ekipleri olmak üzere herkes üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiğini gördük. Yetkililerin verdiği bilgiye göre kayan tırın çekilmesi uzun zaman alacağı için vatandaşlar İlçede hazırlanan yurtlarda yönlendirildi” dedi.

dsc_0016 dsc_0024 dsc_0052 dsc_0061 dsc_0065

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1