“ Benim Hatam “  Kitabı Çıktı ! - Maraş Aktüel | Kahramanmaraş HaberleriMaraş Aktüel | Kahramanmaraş Haberleri

27 Ekim 2020 - 20:51

“ Benim Hatam “  Kitabı Çıktı !

Kahramanmaraş’lı Gazeteci- Yazar İlhan Gökalp Durmuş ilk kitabı olan “ Benim Hatam “ kitabı çıktı.

Son Güncelleme :

17 Ocak 2020 - 21:38

“ Benim Hatam “  Kitabı Çıktı !

Yedi Güzel Adamın şehri ve edebiyatın başkenti Kahramanmaraş’ta yetişen Gazeteci yazar İlhan Gökalp Durmuş’un ilk kitabı ”Benim Hatam “  yayınlandı. Gazeteci Yazar Durmuş’un ilk kitabı olan ” Benim Hatam ” kitabını şöyle değerlendirdi ;

“ Kahramanmaraş’ımızda doğup büyümüş olmak ile oldukça onur duyuyorum çünkü bu şehirde hangi kapıyı çalsanız o evde , o ailede muhakkak suretle bir şair , bir yazar ve bir ozan bulursunuz. Kahramanmaraş Türk edebiyat dünyasının mihenk taşlarından birisidir. Yedi güzel adamın şehridir. Adil Erdem Bayazıt , Cahit Zarifoğlu , Akif İnan , Rasim Özdeneren , Nuri Pakdil ve Karakoç ailesinden Bahattin Karakoç , Abdurrrahim Karakoç daha ismini sayamadığım bir çok şair yazar ve ozan bu topraklarda yetişti. Bu Kahraman kentin özelliğidir. Kendimizi ifade edebilmek için yıllarca bir elimizde kalem bir elimizde saz ile yıllar boyunca kendimize edebiyatın başkenti diyebilecek kadar büyük şairler, yazarlar ve ozanlar yetiştirmişiz. Ben çocuk yaşta bir yola çıktım onbeşli yaşlarımda yazmaya başladım yıllar boyunca teknolojinin de avantajı ile bir çok ünlü yazar ve şairden feyz alarak onlardan öğütler alarak şu an meydana çıkan kitabımı ilk adım olarak oluşturdum. Yıllar boyunca sosyal medyadaki yazdıklarımı takip edenler ( ben dostlarım diyorum onlara ) hep bir gün kitap çıkaracağım günü bekledi sabırla ve bu kitap hayalimize sadece ben değil hep birlikte kavuştuk. Popüle kültüre uygun olarak içindeki aforizmalarla , denemelerle sorgulayıcı bir tarz ile yazdığıma inanıyorum kitabımı. “

Hatalarınızı Sevin Sarılın Hatalarınıza

Gazeteci yazar Durmuş sözlerine şöyle devam etti ;

“ Kitabın ismini “ Benim Hatam “ olarak tanımladım. Hayatımız boyunca hatalarımızdan yola çıkarak dersler çıkartarak yola devam ederiz. Benim Hatam kitabında bir parça bu hatalarımızı sahiplenmemiz gerektiğinin bunlardan iyi dersler alarak bir sonraki durağa yolculuk etmemiz farkındalığını anlatmaya çalıştım” dedi.

D&R ve BÜTÜN ONLİNE KİTAPÇILARDA SATIŞA SUNULDU

Gazeteci Yazar İlhan Gökalp Durmuş’un “ Benim Hatam “ kitabı D&R, n11, Babil, Emek, Kitap Yurdu, İdefix, Alfa, Amazon Türkiye, Oku Oku, İnsancıl Kitap Dağıtım gibi ulusal dağıtım firmalarının sitelerinde tanıtım bülteniyle birlikte satışa sunuldu.

İlhan Gökalp Durmuş Hakkında

1989 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Ön lisans eğitimini, Mersin Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümünü bitirerek tamamladı. Anadolu Üniversitesi Lisans programı İktisat bölümü son sınıf öğrencisi, aynı zamanda Medya ve İletişim birinci sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatını devam ettirmektedir. Başta iletişim, girişimcilik, sigorta, pazarlama alanlarında 34 adet serfitika ve katılım belgesine sahiptir. 2014 yılında haberhanesi.com’u kurdu. 2016 yılında Zar Ajans Medya Cast Organizasyon’u kurdu. Yaklaşık on yıldır basın, reklam ve organizasyon alanlarında uzmanlaşarak iş hayatını devam ettiriyor. Anadolu Basın Yayın Birliği Kahramanmaraş Şubesi’nde iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır, aynı zamanda Anadolu Basın Yayın Birliği Güneydoğu ve Akdeniz Bölge Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Keçeli Kalem Şiir Antolojisi 1-2 ve Herdem Öykü, Deneme Şiir Antolojisi projelerinde aktif rol aldı. Antolojilerde yayınlanmış 8 şiiri mevcuttur. Çeşitli internet yayınlarında ve dergilerde sözleri ve şiirleri yayınlanmıştır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.