Perşembe, 21 Mart 2019
.
20
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Yerel

KENT GÖKSUN'DAN 4. YILLARINDA GÖRKEMLİ PROGRAM!

Göksun’un yerel haber sitesi KENT GÖKSUN tarafından, yayın hayatının dördüncü yılını geride bırakması hasebiyle düzenlenen özel gece, sağlanan yoğun katılımla birlikte Tekirhan tesislerinde gerçekleştirildi.

4864 Toplam Gösterim
KENT GÖKSUN'DAN 4. YILLARINDA GÖRKEMLİ PROGRAM!

Kent Göksun haber sitesine maddi ve manevi destek verenler ile kendi alanında başarı göstererek bölge insanının takdirini kazanmış onur konuklarının buluştuğu gecede birlik ve beraberlik mesajı verilirken kimi zaman duygusal anlar yaşandı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından çeşitli ikramların yapılmasıyla başladı. Gecenin sunumu, Aşıklık geleneğinin en önemli temsilcilerinden olan rahmetli ozanımız Aşık İmami’nin oğlu Ertuğrul Aşıkimami tarafından yapıldı. Aşıkimaminin geceye katılım gösterenlerden bahsederek bestelediği türkü konukların büyük beğenisini kazandı. Kent Göksun haber sitesinin genel yayın yönetmeni Dündar Kundakçı’nın konuşmasının ardından ödül törenine geçildi.

Kundakçı konuşmasında, 2014 yılında ilçenin tanıtımını yapmak ve gurbette olan Göksunluların memleket özlemlerini dindirebilmek için yola çıktıklarını ve düzenlenen gecenin asıl amacının haber sitesine maddi ve manevi destek olanlar ile onur konuklarını buluşturmak olduğunu söyledi ve ekip olarak motivasyon kaynaklarının memleket sevgisi olduğunu ifade ederek şöyle devam etti.

Kundakçı, “Çıraklıkla başladığımız ilk yılımızdan ustalık eserimiz olan varlığınızla şereflendirdiğiniz gecemize hoş geldiniz. Huzurlarınızda bizleri her zaman destekleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı, Fatih Mehmet Erkoç beye ve ilçemizin değerli işadamlarına teşekkür ediyorum. İlçemizde alanlarında başarı gösteren hemşerilerimizin azmini arttırmak ve başarılarını taçlandırmak adına Kent Göksun haber sitesi olarak 2019 yılı itibariyle Altın Elma ödül töreni düzenleyeceğimizi ve bunun geleneksel hale gelmesi için faaliyetlerimize devam edeceğimizi bildiriyor, gecenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kundakçı’nın konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. İlk ödül Büyükşehir belediye başkanı adına geceye katılan basın yayın ve halkla ilişkiler müdürü Cengiz Berberoğlu’na Zeytindalı harekatının simge ismi Döndü Deveci namı diğer “Yörük Ana” tarafından verildi. Geceye onur konuğu olarak katılan Göksunlu dünya şampiyonu milli atıcı Yusuf dikeç, yaptığı organ nakli ameliyatlarındaki başarısıyla gündemden düşmeyen bilim camiasının önemli isimlerinden Prof.Dr İlhami Taner Kale, dünya şampiyonu milli güreşçimiz Harun Doğan, politika caddesi sütunları köşe yazarı duayen gazeteci Yener Atlı ve siyasetçi işadamı Hamit Bülent Eken’in ödüllerini almasının ardından protokol üyelerine, işadamlarına ve alanında başarı gösteren katılımcılara plaketleri takdim edildi. Gecenin konuklarına Göksun’a özel el dokuması kilim, ahşap boyama sanatıyla yapılan tepsi ve yörük şalı armağan edildi. Plaket takdiminin ardından, Ertuğrul Aşıkimami ve âşık Ahmet Kar vatan sevgisi ile birlik ve beraberliğimize vurgu yapan türkülerini seslendirdiler.

Plaketlerini aldıkları esnada İlçe Kaymakamı Ejder Demir, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce, Göksun Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Atila Mutlu Alkış ve Göksun Süt Üreticileri Birliği Başkanı Selim Yağmur birer konuşma yaptılar. Konuşmalarında basının önemi, ilçe sorunları bu sorunları çözümleri ve birlik ve beraberliğimize vurgu yaparak yayın hayatında başarılar dilediler.

Düzenlenen özel geceye, Göksun ilçe kaymakamı Ejder Demir, Kahramanmaraş belediyesi basın yayın ve halkla ilişkiler müdürü Cengiz Berberoğlu, ilçe belediye başkanı H. Coşkun Aydın, Ak Parti ilçe başkanı Ufuk Ünal, ,MHP ilçe başkanı Fatih Üstün, Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüseyin Kayış Saadet Partisi ilçe başkanı İshak Köroğlu, ilçe kurum amirleri, STK başkanları, işadamları ve basın mensupları katıldı. Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından program sona erdi.

 

 

 

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
11.8741 sn / 3.48MB