Salı, 21 Ağustos 2018
.
37
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Yerel

AFŞİN BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR!

Afşin Belediyesi, en yoğun trafik akışının olduğu Köşoğlu Caddesinde sıcak asfalt çalışması başlattı.

1600 Toplam Gösterim
AFŞİN BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR!

Belediye ekiplerini Köşoğlu Caddesini biran evvel bitirmesi için seferber eden Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, “Afşin’de asfaltsız ve parkesiz yol bırakmayacağız, elbirliğiyle Afşin’i yaşanabilir bir hale getireceğiz.” dedi.

Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Güven, “İlçe genelinde devam ettirdiğimiz asfalt çalışmamızı sadece Köşoğlu Caddemizde başlatamamıştık.  Bu caddemizde geç kalınmasının nedeni ise Akdere İçme suyu şebekesi projesi kapsamında ana boru hattının caddeden geçecek olması ve doğal gaz boru hattı çalışmalarını yürüten ARMADAŞ ekiplerinin yine çalışmalarını tamamlamasını bekledik. Ancak ARMADAŞ ekipleri bu caddede doğalgaz hattı çalışmasını yapamayacağını belirtti.

Bizde asfalt çalışmalarımızı kış gelmeden tamamlamak için Köşoğlu Caddemize gelip burada asfalt çalışmamızı yaptık. Tek kat asfalt dökümü yaptık. Doğalgaz çalışmalarımız tamamlandığında 2.kat asfalt serimini de tamamlayacağız. Çıkmaz sokaklar dâhil her yere belediye hizmetlerini ulaştırma gayretindeyiz” açıklamasında bulundu. Afşin’in büyük bir bölümünde asfalt çalışmasını tamamladıklarına değinen Güven, “ Afşin’in kırsal mahalleleri hariç üçte ikisini bitirdik. Girmediğimiz kırsal mahalleler çok az. Bu sene yapamadıysak önümüzdeki sene mutlaka bitireceğiz. Hemşerilerimiz merak etmesin. Korkularını anlıyorum. Geçmişte yapılan uygulamalara bakarak bizlere yol  için şikayete gelen vatandaşlarımızda seslenmek istiyorum. Afşin tarihinde bu kadar yol ve parke çalışması yapılmadı. Önce Allah’ın izniyle ve belediye ekiplerimizin gayretleriyle ilçe tarihinin en çok yol çalışmasını gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız bizlere yol için gelmesin. Yol yapmak zaten bizim asli görevlerimiz arasında. Vatandaşlarımız başka bir şey isteyin, yol zaten yapılacak. Altyapısı tamamlanan noktalarda hemen yol çalışması başlatıyoruz. Bu yüzden vatandaşlarımız sabretsin, bizlerinde gayretiyle, elbirliğiyle Afşin’i yaşanabilir bir hale getireceğiz dedi.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1