24 Haziran 2018 Seçiminde Oyunuz Hangi Partiye?
50
50
0
0
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
24 Haziran 2018 Seçiminde Oyunuz Hangi Partiye?
Toplam 2 Oy Kullanıldı
Perşembe, 24 Mayıs 2018
.
30
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

AK PARTİ İL BAŞKANI AHMET ÖZDEMİR; “BİR ENDİŞEM VAR…”

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir 24 Şubat’ta Kahramanmaraş’a gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı miting ve AK Parti 6. Kahramanmaraş İl Kongresi hakkında basın toplantısı düzenlendi.

2421 Toplam Gösterim
AK PARTİ İL BAŞKANI AHMET ÖZDEMİR; “BİR ENDİŞEM VAR…”

Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a geleceğini şu sözlerle aktardı; ‘Partimizin kurucusu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız davamızın lideri Recep Tayyip Erdoğan Şubat ayının 24’ünde Kahraman Şehrimize teşrif edecektir. Sizde Televizyondan izliyorsunuz. Cumhurbaşkanımız mümkün olduğunca bütün kongrelere teşrif ediyorlar.  Bu kapsamda da Kahramanmaraş’ımızda il kongremizde bizim onur konuğumuz saygıdeğer Cumhurbaşkanımız olacak. Bu vesileyle bunun da tarihini vermiş olalım 24 Şubat saat 12:00’da AK Parti Kahramanmaraş kongremizi gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanımızın misafir olduğu bir kongre olacak. Aslında buna kongre demek biraz haksızlık olur.  Çünkü Cumhurbaşkanımızın her gittiği İl Kongresi bir mitinge dönüşüyor.  Dolayısıyla, bizde bunun duyurusunu yaparken bunu bir kongre gibi değil de bir mitingmiş gibi düşünelim. Davamızın liderinin özellikle de bu günlerde verdiği mücadeleyle sadece AK Parti’nin değil bütün dünyanın bütün siyasi partilerin takdir ettiği, bütün dünyanın da dikkatle izlediği aslında yüzyılın liderinin gelişi bizim için onur ve gurur verici bir olay olacak. Dolayısıyla ona da yakışır bir karşılama ve bir program yapmak istiyoruz. Osmaniye ve Kahramanmaraş’a Cumhurbaşkanımız Kayseri’ye ve Malatya’da Başbakanımızın gideceğini, kongrelerimizde hazırlığımızı yapmamız gerektiği yönünde bilgilendirdi. İnşallah ayın 24’ünde saat 12’de Cumhurbaşkanımız buraya gelecek kongremizi mitingimizi icra edeceğiz bizden sonra da Osmaniye ye gidecek Osmaniye’deki kongreye katılacak.”

KONGRE NEREDE YAPILACAK

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir Kongrenin nerede yapılacağı hakkında şunları söyledi; “Toplantıya gelmeden önce salonla ilgili görüntüleri aldım, salona gittim. Terminal binamızın arkasında yeni yapılan Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait bir spor salonumuz var, 3500 koltuk kapasiteli ama toplam kapasitesi zeminleri kullandığımızda 6000 6500 kişinin sığabileceği bir spor salonu ama dışarısında büyük bir alan var muhtemelen programın bir kısmı dışarıda geçecek. Çünkü tahmin ediyorum büyük bir kalabalık olacak dışarıda da 35-40 bin kişiyi misafir edebilecek ve orada miting yapabilecek alan var. Toplantıyı kongreyi orada icra edeceğiz. Onunla ilgili görselleri de basınla paylaşacağım inşallah bir sorun olmadan hayırlı huzurlu birlik beraberlik içinde bir kongre yapmayı temenni ediyoruz. Biraz önce baktım ben çevre düzenlemesi yapılmış.  Büyükşehir belediyemiz yolları asfaltlamış. Araç girişleri ile ilgili ara yollar yapılmış şu anda bazı noktalarda çimlendirme yapıyorlar salonla ilgili sıkıntı yok.”

BEN BU İŞİ YAPTIM MI YAPAMADIM MI ENDİŞESİ TAŞIYORUM

Kongreye devam etme ya da bu işi yapıp yapmama ile ilgili bir tereddüt ya da endişe taşımadığını ifade eden İl Başkanı Özdemir; ”Şöyle bir endişe taşıyorum.  Bu işi iyi yaptım mı yapamadım mı endişesi taşıyorum. Yani burayı iyi temsil etmek istiyorum 2 yıldır burada İl Başkanlığı yapıyorum. Ve her gelen misafirimize beni ziyarete gelenlere söylemişimdir. Bizimle ilgili eleştirilerinizi bize söyleyebilirsiniz bunu şunun için söyledim. Böyle bir makamda bulunmak insana bazen kendisinde olmayan bir güç hissi verebilir. Bu hisse kapılmayalım doğru hareket edelim adaletli karar verelim. Burada yanlış yapmayalım bizim yaptığımız hatalarla burasının itibarı zedelenmesin diye çok dikkat ederek bu işi yapmaya çalıştım. Bu süreçte taşıdığım endişe sadece bu olabilir. Acaba bu sürece bu makama zarar verecek bir işlem yaptım mı yapmadım mı diye taşıyabilirim yoksa AK Parti’de teşkilatlarda şöyle bir şuur vardır. Burada geçen dönemde çalıştığımız İlçe Başkanlarımız yoklar. Ama onlar sizin huzurunuzda davalarının anahtarlarını yeni ilçe başkanlarımıza teslim ettiler. Hiçbiri de bundan gocunmadı. Şimdi hala isterseniz bir sonraki gün onları davet ederim onlarla toplantı yapabiliriz burada dolayısıyla biz de böyle bir endişe hiçbir zaman olmadı. Davamızın liderinin bize öğrettiği ve aşıladığı en önemli şey bu aslında. Yani biz hareket ederiz görev verilirse yaparız görev verilmediğinde kenarda durur davamızı desteklemeye devam ederiz. O yönüyle bir endişemiz yok. İşimizi iyi yapma yönüyle endişe taşırız inşallah bu endişemiz de daim olur yani her zaman bu endişe ile çalışırız.“

VATANDAŞLARIMIZ İL YÖNETİMİNDE YER ALMAK İÇİN BAŞVURABİLİRLER

Bugünden itibaren kurumsal web siteleri ve kurumsal sosyal medya hesaplarında bir paylaşım yapacaklarını, AK Parti’de yönetim kurulu üyesi olmak isteyenlerin bir hafta içerisinde müracaat edebileceğini ifade eden Özdemir; “O müracaatların içerisinde mülakat yaparak yönetimimizi belirleyeceğiz. AK Parti teşkilatlarında bir baskı ve zorlama olmaz öneri olabilir. Biz yeni İl Başkanı olduğumuzda veya ilçe başkanları yeni kongrelerini yaptıklarında hepsine söylemişimdir milletvekillerimizin mutlaka görüşleri alınır. Belediye başkanlarımızın da mutlaka görüşleri alınır istişare edilmeden görüşleri alınmadan hiçbir karar verilmez ama alınan görüşlerle ortaya çıkan doğrular ve hareket ettiren alınan görüşlerde yanlışlık varsa o yanlış ne olduğu ile ilgili istişare mekanizması çalışır sonunda doğru olana karar verilir. Biz de aynı şeyi yapacağız Milletvekilinin tabii ki görüşlerini alacağız önerileri cazipse değerlendireceğiz cazip değilse niye cazip olmadığını anlatıp yeni öneriler isteyeceğiz. Birlikte hareket etme olduğumuzu güçlendirerek devam etmek istiyoruz Önümüzdeki dönemde de buna çok fazla ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

39 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA GÜNEY ÇEVRE YOLU YAPILACAK

Güney çevre yolu ile ilgili Karayollarının bir havan proje hazırladığını söyleyen Özdemir; ”Şimdi kamulaştırılacak alanları çalışıyorlar. 39 kilometre uzunluğunda bir çevre yolu bu. Bu çevre yolunun elzem olduğu kanaatindeyiz. Şehrimizin batı giriş noktası olan Hasancıklıdaki köprünün yetersiz olduğunu düşünüyoruz Büyükşehir Belediyesi Kuzey Çevre yolunun devamında bir köprü yapacak bu köprünün alternatifi olsun diye. Bir de güney çevre yolunda 1 köprü yapılacak. Birkaç giriş noktası olması gerekiyor. Bizde çok hızlı yapılmasını istiyoruz. Kayseri yolu artık çevre yolu değil Kahramanmaraş’ın bir iç yolu haline geldi. Bu çevre yoluyla hava alanının terminal binasına hızlı trenin terminal binasına ve Büyükşehir Belediye başkanımızın söylediği üzere söylüyorum şehirler arası otobüs terminalinin de o tarafa aktarılmasıyla bu üç terminal binasını güzergâhından geçen ve doğu tarafının en işlek noktası olan Devlet Hastanesi’ne bağlantısı olan ve Kapıçam’dan da Gaziantep yoluna bağlanan bir çevre yolu planlaması yapıldı şu anda ve kamulaştırılacak alanlar ve iki tane de köprü var. Onların planlaması yapılıyor. Biz bunu çok sıkı takip ediyoruz.”

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1