Cuma, 19 Temmuz 2019
.
26
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

BAŞKAN ÇAM ‘’ MİLLETİMİZİN İRADESİ DARBE GİRİŞİMLERİNE KARŞI GEREKEN CEVABI VERMİŞTİR’’

AK Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları İl Başkanlığı 12 Eylül Darbe girişiminin 38. Yıldönümü dolayısıyla bir araya gelerek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

9568 Toplam Gösterim
BAŞKAN ÇAM ‘’ MİLLETİMİZİN İRADESİ DARBE GİRİŞİMLERİNE KARŞI GEREKEN CEVABI VERMİŞTİR’’

Özel İdare İş Hanı önüne toplanan AK Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları İl Başkanlığı 12 Eylül darbesinde yaşanan olumsuzlukları ve mağduriyetleri AK Parti’nin yaşananlara karşı duruşunu anlattı.
Düzenlenen basın toplantısında konuşan AK Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları İl Başkanı Ali Çam AK Parti olarak siyaset anlayışlarının temelli millet iradesi olduğunu vurguladı.
Başkan Çam; ‘’Siyaset, bir toplumun bugününü doğru kurallar ve yöntemlerle idare etme ve geleceğini doğru planlama düşünce ve eylemidir. AK Parti olarak Siyaset anlayışımızın temeli millet iradesidir. Milletimizin iradesi, partimizin vazgeçilmez ilkelerden olmuş onu gölgeleyecek hiçbir uygulama ve vesayete müsamaha gösterilmemiştir. Bundan asla taviz verilmeyecektir. ‘’ ifadelerini kullandı.


‘’PARTİMİZ HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ TESİS ETMEK HUSUSUNDA GEREKEN TÜM ADIMLARI ATMAKTADIR’’


AK Partinin ve Gençlik Kolları Başkanlığının ve hukukun üstünlüğünü tesis etmek hususunda ulusal ve uluslararası düzeyde alınması gereken tedbirleri almakta, atılması gereken tüm adımları attığını ifade eden Başkan Çam; ‘’Kurulduğu günden bugüne kadar, siyaseti topluma hizmet aracı olarak gören partimiz Ülkemizin çağdaş demokratik kazanımlarının zaman zaman sekteye uğramasına sebep olan iç ve dış güçlerin de rol oynadığı askeri ve sivil vesayet kurumlarına, hükümetimiz anayasası hukuk kuralları çerçevesinde gerekli cevabı vermiş ve vermeye devam edecektir. Ülkemizin gelişmesinin önünü kesmek, tökezletmek, bölmek isteyen düşmanlar sosyal, siyasal, askeri ve ekonomik her yolu denemiş ve denemeye de devam etmektedir. Bugün yaşanan ekonomik gelişmeler; Türkiye düşmanlığı, AK Parti düşmanlığı ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Ancak hükümetimiz, partimiz ve milletimiz tüm badireleri atlatacak güç ve kudrettedir.”

‘’MİLLETİMİZİN İRADESİ 16 NİSAN’DA GEREKEN CEVABI VERMİŞTİR’’


12 Eylül darbesinin Türk Demokrasi Tarihine kara bir leke olarak düştüğünü belirten Başkan Çam Millet İradesinin 16 nisanda gereken cevabı verdiğini vurguladı.
Başkan Çam; ‘’38 yıl önce bugün, kendilerinden menkul ekonomik kaos, sosyal ve siyasal kaos çıkarılarak Türk demokrasi tarihimize kara bir leke olarak olarak geçen 12 Eylül Askeri Darbesi yaşanmıştır. Darbe sürecinde, yaklaşık 650 bin kişi gözaltına alınmış, 1 milyon 683 bin kişi fişlenmiş, 14 kişi cezaevlerindeki açlık grevlerinde ölmüş, 171 kişi sorgularda ve cezaevi işkencelerinde can vermiş, 49 kişi idam edilmişti. 12 Eylül sabahı ülkemiz postal sesleriyle uyanmış, o güne kadar edindiği tüm demokratik kazanımlarını kaybetmiştir. Darbe sürecinde hazırlanan Anayasa, tabiri caizse halka dayatılmıştır. Zamanında halka dayatılan bu anayasaya milletimizin iradesi 16 Nisan’da gereken cevabı vermiştir.” ifadelerinde bulundu.


15 TEMMUZ’DA DA GEREKEN CEVABI MİLLETİMİZ VERDİ!


Başkan Çam son olarak şu ifadelere yer verdi ; ‘’ Millet iradesine ipotek koyma eylemlerinin en çirkin olanlarından biri de 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmak istenmiş ancak aziz milletimiz ona da gereken cevabı vermiştir. Partimiz demokrasi konusundaki inancını ve ısrarını uzun yıllardan beri sürdürmektedir. Millet iradesine konulmak istenen her türlü ipotek ve vesayet eylemi, karşısında Ak Parti’yi bulacaktır. Bizler, AK Partili gençler olarak, bundan 38 yıl önce yapılmış olan 12 Eylül Askeri Darbesini şiddetle kınıyoruz. Kınamanın yanında, bugün ve bugünden sonra, demokrasimize kastedecek, insan hakları ihlallerine sebep olacak her türlü güçlerle mücadele edeceğimizi de haykırıyoruz. Demokrasi ve insan hakları mücadelemiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın: “Gençler Dik Durdukça Kimse Bizi Yolumuzdan Çeviremeyecek” diye bize gösterdiği aydınlık yolda eğilmeden sürecektir.’’

HABER: MİSLİNA BOZ

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
11.9225 sn / 3.62MB