Perşembe, 27 Haziran 2019
.
26
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Yerel

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ÇÖKERTMEK İÇİN İNANÇLA MÜCADELE EDİYORUZ!

Oktay, Kahramanmaraş’ın 99 yıl önce zaferle neticelendirdiği kahramanlığı, Türkiye'nin bugün de terörle mücadelede tüm dünyaya gösterdiğine dikkati çekti.

2528 Toplam Gösterim
CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ÇÖKERTMEK İÇİN İNANÇLA MÜCADELE EDİYORUZ!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Terör örgütlerini ve onların arkalarındaki şer odaklarını çökertmek için inançla ve inatla mücadele ediyoruz." dedi.

"Kahraman ecdadımızın torunları olarak İHA'larımızla, SİHA'larımızla, F-16'larımızla, tanklarımızla, toplarımızla, en önemlisi sarsılmaz imanımızla terör örgütlerini ve onların arkalarındaki şer odaklarını çökertmek için inançla ve inatla mücadele ediyoruz. 'Şu kopan fırtına Türk ordusudur ya rabbi, senin uğrunda ölen ordu budur ya rabbi' diyerek, bu düsturla ilerliyoruz. Nasıl Cerablus ve El Bab'daki teröristler yok olmaktan kurtulamamışsa, Güney sınırlarımızda tehdit oluşturmaya çalışan teröristler de kendilerini bekleyen acı sondan kaçamayacaklardır.Kahramanmaraş'ın düşman işgalini topraklarından defettiği o ruhu 7 den 70'e, 82 milyon tek yürek, tek bilek halinde yaşatıyoruz. Sınırlarımızın güvenliği onurumuzdur ve buralarda terör yuvalarının konuşlanmasına asla göz yummayacağız. Aynı zamanda dış politikada ilkeli ve kararlı duruşumuzu sürdürüyoruz."

Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Türkiye'nin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak uluslararası ilişkilerde de kutlu yürüyüşe devam ettiklerini dile getirdi.

Türkiye'nin bir taraftan sınırların güvenliğini sağlarken "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" düsturuyla zorda kalan mazlum ve mağdurlara da kucak açtığına işaret ederek, ensar görevini layıkıyla yerine getiren illerin başında Kahramanmaraş'ın da  geldiğini vurguladı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
11.0365 sn / 3.6MB