Perşembe, 22 Mart 2018
.
22
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

KAHRAMANIN ADI İLELEBET YAŞATILACAK!

Hain darbe girişimine dur diyen kahraman astsubay Ömer Halisdemir’in isminin yaşatılması adına Stadyum ve bulvarlara isminin verilmesi adına büyükşehir belediyesine teklif verilecek.

60 Toplam Gösterim
KAHRAMANIN ADI İLELEBET YAŞATILACAK!

Aslen Kahramanmaraş Çağlayanceritli olan kahraman astsubayın isminin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına Ömer Halisdemir ismi adeta stadyum ve bulvarlara kazınacak. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi gerekli hassasiyeti göstermiş olup 29.11.2016 tarih ve 25837 -25839 sayılı teklif büyükşehir meclisine sunulup 13 Aralık 2016 mecliste onaylanarak karara bağlanacak.

BİZDE KAHRAMANMARAŞLIYIZ!

Ağabeyi Hasan Hüseyin Halisdemir; “ Biz de Kahramanmaraşlıyız. Çağlayancerit ilçesinden buraya göç ettik geldik. Bizim akrabalarımız orada, uzun süre olması sebebi ile bizler Çağlayancerit’ten koptuk ama biz de Kahramanmaraşlıyız. “ dedi.

ÖMER HALİSDEMİR KİMDİR?

Yedi çocuklu bir aileden gelen Ömer Halisdemir çocukluğunu Niğde’nin Çukurkuyu beldesinde geçirmiştir. Çukurkuyu’da okul sonralarında çobanlık yapmıştır. Hatice Halisdemir ile olan evliliğinden Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuk sahibi olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görev yapmıştır. Babası Hasan Hüseyin Halisdemir’in aktardığı bilgiye göre, vurduğu komutan Semih Terzi ile Afganistan’da birlikte görev yapmıştır.

Ömer Halisdemir; 4 Mart 1974 Çukurkuyu doğumludur. 15 Temmuz 2016 tarihinde Başkentte Türkiye askerî darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevliyken, komutanlığı ele geçirmeye kalkışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurarak öldüren koruma astsubayıdır. Kendisine “vur” emrini Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı vermiştir.

Sütçü İmam gibi oda bir Kahraman ve tek kurşunla darbeciyi alnından vurarak yere sererken, ne yazık ki üzerine sıkılan 36 kurşunla şehit düştü.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1