Çarşamba, 25 Nisan 2018
.
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Gündem

MECLİSTE GÜNDEM KELLE PAÇA!

Kahramanmaraş’ın tescilli yöresel lezzeti paça, milletin meclisinde milletvekillerinin beğenisine sunuldu.

560 Toplam Gösterim
MECLİSTE GÜNDEM KELLE PAÇA!

Kahramanmaraş’ın yöresel lezzeti paça geçtiğimiz günlerde tescillenmesiyle gündeme gelmiş ve artık Kahramanmaraş’ın tescilli yöresel lezzeti olduğunu tüm dünyaya duyurmuştu. TBMM’ de gerçekleştirilen 2017 yılı Bütçe görüşmeleri nedeniyle mesai yapan milletvekillerine Kahramanmaraşlı Milletvekilleri tarafından kelle-paça ikramında bulunuldu.

Ismarlanan kelle-paça Milletin meclisinde renkli görüntülere sahne olurken Kahramanmaraş’ın tescilli yöresel lezzeti oldukça beğenildi.

GÜNDEM OLDU

Mecliste yoğun bir çalışma ile bütçe görüşmeleri sürerken Kahramanmaraş’ın mutfağını tanıtmak için   birbirinden yetenekli paça ustaları tarafından Milletvekillerine sunulan paça, meclisin gündemine oturdu.

Milletvekilleri tarafından oldukça beğenilen paça bütçe görüşmelerinin verdiği yorgunluğunu unuttururken soğuk Ankara’nın ayazını şifa kaynağımız kelle-paça ısıttı.

İŞTE KELLE-PAÇANIN FAYDALARI

Kelle Paça Özellikle Çocuklar Tarafından Tüketilmelidir: Kelle paça, yüksek besin değerli bir çorbadır. Yağ ve kolesterol oranı çok yüksek olduğu için özellikle çocuklar tarafından gelişme döneminde içirilmelidir. Ancak yetişkinlerin çok sık bir şekilde kelle paça tüketmesi sağlık açısından bazı sorunlar oluşturabilir. Her zaman dozunda tüketmekte fayda vardır.

Kelle Paça Vücutta Oluşan Kırık ve Çıkıklar İçin Tüketiliyor: Halk arasında yayılan bir inanışa göre kelle paçanın vücutta oluşan kırık ve çıkıkları tedavi ettiği düşünülüyor. Kaslarda meydana gelen yırtılmaların kelle paça ile tedavi edildiği gözlemlenmiştir.

Kanser Hastalığına Karşı Kelle Paça Savaşıyor: Kelle paça içeriğinde bulunan kollajen maddesi kanser hastalarının tüketmesi gereken bir maddedir. Kelle paçada bulunan kollajen yani jöle kanser hastalığına adeta savaş açıyor. Son zamanlarda her üç insandan birinde görebileceğiniz kanser hastalığına karşı kelle paça tüketmelisiniz. Kanser hastalarının kelle paça tüketmesi bu hastalıktan daha kısa sürede kurtulmalarına ve iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı oluyor.

Kilo Alma Probleminiz Varsa Kelle Paça Tüketin: Türkiye de aldığı kilolardan rahatsız olan bir kesim olduğu kadar kilo almadığından rahatsız olan bir kesim bulunmaktadır. Bu insanların ne yerlerse yesinler kilo alamadığı aşikârdır. Kelle paçanın içeriğinde bulunan yüksek yağ oranı hem sağlıklı bir şekilde kilo alımına yardımcı olur hem de olması gereken kilo seviyesine zayıf insanları ulaştırır. Bu nedenle eğer sizin de kilo almama gibi bir probleminiz varsa kelle paçayı günde iki kâse olarak tüketebilirsiniz.

Haber: Kaan Çakıroğlu

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1