Perşembe, 22 Mart 2018
.
22
Kahramanmaraş
.
chevron_left chevron_right
Eğitim

YEREL BASINA UYUŞTURUCU VE MEDYA DİLİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Kahramanmaraş’ta kamu kurumlarında faaliyet gösteren basın birimlerine ve yerel basın mensuplarına uyuşturucu ve medya dili eğitimi verildi.

100 Toplam Gösterim
YEREL BASINA UYUŞTURUCU VE MEDYA DİLİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Kahramanmaraş halk Sağlığı Müdürlüğü ve Yeşilay’ın hazırlayıp sunduğu Madde bağımlılığı ve medya dili eğitimi programı gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Ramada Hotelde gerçekleştirilen programa çok sayıda davetli ve gazeteci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Psikiyatri uzmanı Doktor Davut Ocak; Madde Bağımlılığını, madde bağımlılığının evlerini, uyuşturucunun etkilerini ve zararlarını anlattı.

Bağımlılığın kişilik bozukluğundan kaynaklandığını ve bağımlılık sürecinin bir çoğunun ergenlik döneminde başladığını belirten Ocak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bağımlılara karşı ön yargıyı kırmak adına medyanın iyi kullanılması gerekiyor. Madde kullanımının genelde dar gelirli ailelerin çocuklarında yaygın. Dar gelirli aile yapısına sahip olan bağımlı aradığı iyi hayat şartlarını, adaletsiz olarak gördüğü dünya’da adaleti uyuşturucu ile yakalayacağını düşünüyorlar” dedi.

Programın bir diğer konuğu ise Profesör Doktor Ali Murat Vural idi. Vural, bağımlılığın günümüzde büyüyen bir tehlike olduğunu ve bağımlılığı önlemenin yöntemlerini anlattı.

Bağımlılığın sadece uyuşturucu madde ile sınırlı olmadığını vurgulayan Vural, “ aşırı sporun, alışveriş yapma isteğinin, aşırı yemek yemenin, teknoloji bağımlılığının da gibi bağımlılıklarında bir çeşit uyuşturucu etkisi olduğunu belirtti.

Kendisinin bağımlılık ile yaptığı mücadeleleri de anlatan Vural, vatandaşların da bu konuda duyarlı ve mücadeleci olması gerektiğini söyledi.

Bağımlılığın zararlarını ve karşı koyulabilmesi için basına büyük bir destek verilmesini vurgulayan Vural, basın bu konuda çok anlamlı bir köprü dedi. Program davetlilerin soruları eşliğinde sona erdi.

 

Haber: Emre Kaplan

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı - Haber Scripti
1