Büyükşehir Polonya’da Bilgilendirme Yaptı - Maraş Aktüel | Kahramanmaraş HaberleriMaraş Aktüel | Kahramanmaraş Haberleri

27 Ekim 2020 - 03:14

Büyükşehir Polonya’da Bilgilendirme Yaptı

Büyükşehir Belediyesi’nin 65 yaş ve üstü yaşlılar ve Alzheimer başlangıcı hastalara yönelik AB hibeli projesinin dördüncü toplantısı Polonya’da düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Proje Koordinatörü katılımcıları projenin işleyişi hakkında bilgilendirdi.

Son Güncelleme :

01 Ocak 2020 - 12:46

Büyükşehir Polonya’da Bilgilendirme Yaptı

Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde yürütülmekte olan AB hibeliErasmus + Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programı kapsamında şehrimizde ve Avrupa’da Alzheimer ve Alzheimer başlangıcı olan kişilere yönelik “USE OR LOSE” (Kullan veya kaybet) adlı projenin dördüncü ulus ötesi toplantısı Polonya’nın Szczecin şehrinde gerçekleştirildi.

Demans ve Alzheimer Başlangıcı Hastaları Kapsıyor

Toplantıya; yurtdışı ortakları olan İtalya, Bulgaristan, Polonya ve Yunanistan’ın yanı sıra yurtiçinden de Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü temsilcileri katılım sağladı. Büyükşehir Belediyesi proje koordinatörü tarafından proje yönetimi ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Proje kapsamında, başta 65 yaş ve üstü yaşlılar olmak üzere, Alzheimer başlangıcı olan kişilere ve onların ailelerine yönelik uğraş terapi kılavuzu (guidebook) oluşturulması için ortaklar arasında görev ve sorumluluklar belirlendi. Proje ortakları ülkelerindeki Demans ve Alzheimer başlangıcı olan kişilerle ve hastalıkla mücadeleyle ilgili analiz raporları hakkında sunumlar yapılmış olup, iyi uygulama örnekleri incelendi. Alzheimer başlangıcı olan kişilere ve onların aileleri için uğraş terapi kılavuzunda (guidebook) yer alan, yaşamlarını kolaylaştıracak ve hastalıkla mücadele konusunda aktivitelerin içerikleri belirlendi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.