Rektör Can’dan Balcıoğlu’na Hayırlı Olsun Ziyareti - Maraş Aktüel | Kahramanmaraş HaberleriMaraş Aktüel | Kahramanmaraş Haberleri

22 Ekim 2020 - 15:30

Rektör Can’dan Balcıoğlu’na Hayırlı Olsun Ziyareti

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın, KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu’nu Ziyaretinde Kurumlararası İşbirliği Konuları Ele Alındı

Son Güncelleme :

03 Haziran 2020 - 17:43

Rektör Can’dan Balcıoğlu’na Hayırlı Olsun Ziyareti

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Saltalı, Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş ve Genel Sekreter Doç. Dr. Fatih Tiyek ile birlikte Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu’na ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Balcıoğlu’na görevinde başarılar dileyen Rektör Can, kamu-üniversite-sanayi işbirliği kapsamında KSÜ ve KMTSO arasındaki etkili ve verimli işbirliğinin sürdürülmesi yönünde yeni projelere imza atmaya devam edeceklerini ifade etti.

Şehrimizin bütün kurum ve kuruluşlarıyla etkili işbirliği içerisinde olduklarını, KMTSO ile de en üst düzey ve işlevsel çalışmalar yürütmeyi hedeflediklerini ifade eden Rektör Can, şehrimizdeki kurum ve kuruluşların sorunlarını belirleyerek, sorunların çözümü noktasında üniversitemizde lisansüstü tez ve proje çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi.

Rektör Can, şehrin belirlenen ve belirlenecek bu tür sorunlarını araştırma projesi veya lisansüstü tez olarak çalışan akademisyenlere Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Biriminden yüzde 30-50 daha fazla destek verdiklerini hatırlattı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu, KSÜ ile birlikte yürütülen teori ve uygulamayı buluşturan çalışmaların önümüzdeki dönemde de aynı kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.

Yeni dönemde üniversite-sanayi işbirliğinin projelerde kalmayacağına inandığını belirten KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Balcıoğlu, büyük ortağı KSÜ olan Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş.’de ki firmaların ülkenin ve şehrin ar-ge, yazılım ve teknoloji altyapısına yönelik çalışmalar içerisinde bulunduğunu ifade etti.

Başkan Balcıoğlu, Teknokent ’teki firmaların yazılımın yanında bölgenin ve şehrimizin ticaret ve sanayi kuruluşlarının sorunlarının çözümüne yönelik ar-ge’ye ağırlık vermelerinin gerekliliğine inandığını belirtti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.